بارداری و جراحی بینی

بارداری و جراحی بینی

بارداری و جراحی بینی آیا در کنار هم امکان پذیر هستند ؟

باهم در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم .

اکثر زنان می دانند که در هنگام بارداری باید از خوردن پنیرهای نرم ،رنگ کردن مو و خوابیدن روی شکم اجتناب کنند اینها تعدادی از مواردی بود که مشخص است نباید در طول بارداری انجام شود. اما موردی که ممکن است خیلی واضح نباشد مساله ی جراحی زیبایی به خصوص جراحی بینی در هنگام بارداری است. به عنوان یک مادر باردار شما باید دریابید که جراحی بینی بیش از آنچه که فکرش را می کنید بر روی شرایط شما تاثیر می گذارد.

جراحی بینی در هنگام بارداری

خانم هایی که برای جراحی بینی زمان بندی کرده و متوجه شده اند که باردار هستند تنظیم وقت برای ایشان واقعا ناامید کننده است. هر نوع عمل جراحی انتخابی در طول بارداری ممنوع است از جمله جراحی بینی. هرچند عمل جراحی بینی هیچ ربطی به رحم شما نخواهد داشت. اما آرام بخش ها و داروهایی که استفاده خواهید کرد می تواند برای جنین در حال رشد شما مضر باشد. خیلی خطرناک است که سلامت کودک خود را بخاطر یک جراحی زیبایی که می توانید در آینده هم انجام دهید به خطر بیندازید.

بارداری-و-جراحی-بینی

اگر با مشکلات تنفسی که ناشی از انحراف تیغه بینی یا باریک بودن راه هوایی بینی است مواجه شدید ، جراحی بینی فراتر یک جراحی انتخابی خواهد شد. اگر سلامتی و تندرستی خودتان به وسیله عدم توانایی برای دریافت اکسیژن کافی تهدید شود، ممکن است جراحی بینی نیاز باشد حتی اگر باردار باشید. البته احتمال اینکه این اتفاق رخ دهد فوق العاده کم است. شما بایدتوسط جراح بینی ارزیابی شوید تا خطرات و منافع جراحی بینی را به طور کامل برای شما بررسی کنند .

بارداری بعد از جراحی بینی

بعد از گذراندن دوره نقاهت و بهبودی کامل از جراحی بینی باید اقرادم به بارداری کنید . در واقع بعد از بهبودی کامل از جراحی بینی هیچ دلیل پزشکی نمی تواند مانع از کار شما شود .اما برای اینکه بتوانید اطلاعات دقیق تری برای استراتژی های بعد از عمل خود بدست بیاورید می توانید در جلسه ی مشاوره در مورد نگرانی های خود با دکترتان مشورت کنید.

خدمات دکتر محسن زارعی جراح بینی

جراحی زیبایی گوش

جراحی بینی

با تشکر مدیریت سایت دکترمحسن زارعی جراح بینی

درباره نویسنده

پاسخ

2 + 17 =

Call Now Button