تاثیر سیگار بر جراحی بینی

دکتر محسن زارعی – متخصص گوش و حلق و بینی

تاثیر سیگار بر جراحی بینی

تاثیر سیگار بر جراحی بینی بر همگان روشن است ،ما در این مقاله به بررسی خطرات سیگار بر  جراحی بینی می پردازیم .

سیگار حاوی نیکوتین می باشد و نیکوتین موجود در سیگار از عوامل اصلی تنگ شدن رگ ها می باشد و باعث می شود تا جریان خون در حین جراحی بینی به بافت های آسیب دیده نرسد. در طول دوران نقاهت، بافت ها به میزان بیشتری از اکسیژن نیاز دارند، ولی به دلیل اینکه نیکوتین، باعث کاهش خون رسانی می شود ، روند بهبودی فرد کاهش می یابد و همچنین خطر احتمال ابتلا به عفونت را نیز افزایش می دهد . افرادی که در طول دوران نقاهت، استعمال دخانیات را قطع می نمایند، احتمال بروز عوارض ناشی ازجراحی در آن ها به حداقل می رسد.

تاثیر-سیگار-بر-جراحی-بینی

تاثیرات سیگار بر بیهوشی

اعتیاد تاثیر داروهای بیهوشی را كاهش می دهد.
مدت اثر بی دردی ناشی از داروهای بیهوشی نخاعی در افراد غیر معتاد ، بیشتر از افرادی است كه سابقه سوء مصرف مواد مخدر دارند .از همین رو کشیدن سیگار عامل خطرناکی جهت بی هوشی افراد می باشد. با کشیدن سیگار، مقدار بسیار زیادی کربن دی اکسید و کربن مونو اکسید وارد بدن انسان می شود، و باعث می شود تا ضربان قلب در حین جراحی مدام تغییر پیدا کند و متغیر باشد و دچار اختلال شود.

بعد از مصرف دخانیات بدن در مقابل عفون ها ضعیف میشود این امر میتواند تاثیر به سزایی در کیفیت عمل شما ایجاد نماید .اگر امکان ترک سیگار را ندارید حد اقل دوروز قبل از عمل از مصرف آن بپرهیزید .

بنابراین از مصرف سیگار و قلیان قبل و بعد از جراحی بینی خودداری نمایید تا بتوانید با خیالی آسوده جراحی را انجام دهید .

خدمات دکتر محسن زارعی جراح بینی

جراحی زیبایی گوش

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

با تشکر مدیریت سایت دکترمحسن زارعی جراح بینی

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − دو =

Call Now Button