تزریق فیلر برای خطوط عمودی اطراف لبها

تزریق فیلر برای خطوط عمودی اطراف لبها

امروزه افراد به دنبال ظاهر جوانتر و شاداب تر هستند به همین منظور جهت جوانسازی صورت از تزریق فیلرو تزریق بوتاکس استفاده می کنند. یکی از پر کاربرد ترین تزریق زیبایی ، تزریق فیلر برای خطوط عمودی اطراف لبها است که در این مقاله به صورت کامل در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

دکتر محسن زارعی جراح بینی و متخصص گوش ،حلق و بینی دارای مهارت و تخصص کافی می باشند. شما می توانید برای تماس و مشاوره با شمار های زیر تماس بگیرید .:۰۲۱۲۲۸۸۸۵۷۵-۰۲۱۲۲۸۸۸۵۷۶

کاربرد تزریق فیلر برای خطوط عمودی اطراف لبها

چروکهای اطراف دهان خطوطی هستند که بدلیل حرکات غنچه کردن مکرر دهان بدلیل صحبت کردن یا سیگار کشیدن به شکل شعاعی اطراف دهان ایجاد می شوند.در زنان رژ لب ممکن است در این خطوط جاری شود.در افراد سیگاری این خطوط بیشتر در افرادی ایجاد می شوند که هنگام صحبت کردن لبها را غنچه می کنند.

تزریق فیلر

تزریق فیلر

ملاحظات آناتومیک تزریق فیلر برای خطوط عمودی اطراف لبها

عضله گرد دهانی عضلهی اسفنکتری است که دهان را احاطه کرده است .انقباض مکرر این عضله سبب ایجاد چروکهای اطراف دهانی می شود.

بدلیل خطر مشاهده فیلر از خلال پوست در این ناحیه ، اصلاح این چروکها با فیلر دشوار است.در این ناحیه تنها باید از فیلرهای هیالورونیک اسید با غلظت کمتر و آن هم در مقادیر اندک استفاده شود.برخی فیلرها جهت رفع این چروک های ظریف ابداع شده اند.تزریق اولیه در طول حاشیه ورمیلیون صورت می گیرد.تزریق های بعدی در پوست بالای لب صورت می گیرند .از ترکیبی از تزریق نواری و هاشوری (ضربدری)می توان استفاده کرد.تزریق در لب و بالای لب دردناک است.ممکن است از بی حسی موضعی یا بلوک دندانی استفاده شود.

احتیاطات تزریق فیلر برای خطوط عمودی اطراف لبها

در هنگام تزریق در افراد با سابقه تبخال استفاده از داروهای ضد ویروسی باید مد نظر قرار گیرد.

دستورالعمل بعد از تزریق فیلر  

از یخ در صورت نیاز استفاده شود.

خطرات تزریق فیلر برای خطوط عمودی اطراف لبها

خطرات شامل غیر قرینگی ، اصلاح ناکافی ، تورم و کبودی هستند.برخی از بیماران ۲ تا ۳ روز پس از تزریق ادم شدید لب را تجزیه می نمایند .باید به بیمار آگاهی داده شود که تزریق بوتاکس و فیلر سبب ریشه کنی کامل این خطوط نمی شوند.تزریق بیش از حد سبب لبه دار شدن یا ضخیم شدن (میمونی شکل ) لب بالا می گردد.

نکات کلیدی تزریق فیلر برای خطوط عمودی اطراف لبها

  • از تزریق بیش از حد در این ناحیه پرهیز شود.
  • پس ازتزریق جهت کاهش برجستگی یا گلوله گلوله شدن ناحیه را ماساژ دهید.
  • استفاده همزمان از بوتاکس در این ناحیه سبب بهبود نتایج نهایی می گردد.
  • فیلرهای مناسب انتخابی بستگی به ضخامت پوست و عمق چروک ها دارد.درچروک های عمیق تر ترکیب انتخابی است.
  • چروک های اطراف دهانی ممکن است در مقابل انواع درمان مقاوم باشند.در چروک های مقاوم جوانسازی با لیزر ، پیلینگ شیمیایی ، درم ابریشن یا سایر اقدامات جانبی را مد نظر قرار دهید.

درباره نویسنده

پاسخ

سیزده + 6 =