جراحی بینی با لیزر

دکتر محسن زارعی – متخصص گوش و حلق و بینی

جراحی بینی با لیزر

استفاده از لیزر در بسیاری از شاخه های پزشکی کاربرد فراوان دارد .می توان گفت لیزر در بیشتر زمینه ها از پیشرفت قابل توجهی برخوردار بوده است ،اما متاسفانه در علم جراحی پیشرفت  نداشته است . در نتیجه می توان گفت که بهتر است جراحی زیبایی بینی با لیزر انجام نشود .

بیشتر جراحان بینی ،با کمک لیزر برش های ساده در حین جراحی را انجام می دهند . لیزر قابلیت تاثیر گذاری بر استخوان ها و غضروف های داخلی بینی را ندارد .

برای ایجاد تغییرات ماندگار در بینی لیزر راه کار مناسبی نمی باشد و تنها جنبه ای تبلیغاتی دارد .

جراحی-بینی-با-لیزر

جراحی بینی گوشتی با استفاده از لیزر

بیشتر افراد این باور غلط را دارند که جراحی بینی گوشتی با لیزر انجام پذیر است . لیزر بیشتر برای اصلاح زخم و یا برطرف کردن ناهمانگی های بسیار جزئی ،آکنه های روی سطح بینی و یا اصلاح جوش های بینی کاربرد دارد .

در طی جراحی بینی  گوشتی باید عضلات و استخوان های بینی به میزان قابل توجهی تغییر داشته باشند . این تغییرات با استفاده از لیزر امکان پذیر نمی باشد  و تنها روش برای ایجاد تغییر در استخوان ها و غضروف های بینی جراحی می باشد .

استفاده از لیزر در نازک کردن پوست بینی

افرادی که نیاز به تغییرات در ساختمان بینی خود ندارند و تنها پوست بینی آن ها ضخیم و دارای لک است ،می توانند با استفاده از لیزر پوست بینی خود را نازک کنند .

کاربرد لیزر

  • از بین بردن ناهماهنگی های بسیار جزئی در بینی
  • اصلاح زخم ها و لک های پوست
  • ایجاد تغییر در پوست بینی
  • اصلاح زخم بینی
  • اصلاح آکنده های روی سطح بینی

در نتیجه می توان گفت جراحی بینی با استفاده از لیزر از نظر بسیاری از جراحان بینی قابل انجام نمی باشد  و تنها جنبه ای تبلیغاتی دارد . جراحی زیبایی بینی یکی از اولین و بهترین روش ها برای کوچک کردن و اصلاح بینی می باشد .

بهتر است قبل از اقدام به جراحی زیبایی بینی در رابطه با روش های جراحی بینی و همچین جراح بینی انتخابی خود تحقیق کنید .،زیرا می تواند در داشتن یک نتیجه مطلاوب از جراحی بینی بسیار موثر باشد .

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − یک =

Call Now Button