جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی یا همان جراحی بینی عروسکی با جراحی بینی طبیعی تفاوت های بارزی دارد ،ما در این مقاله به موضوع جراحی بینی فانتزی می پردازیم.

جراح بینی

گاهی بعضی از افراد از جراح بینی، تقاضای بینی فانتزی دارند ،در صورتی که این افراد تعریف دقیقی از بینی فانتزی ندارند و فقط مدنظر آنها بینی قوس دار و نوک تیز است.

کوچک کردن بیش از حد بینی و یا سربالا بودن آن دلیل بر زیبایی نیست از طرفی بینی های بزرگ و حجیم و با پوست ضخیم را نمی توان بیش از حد کوچک کرد،چرا که باعث افتادگی بینی و غیر طبیعی شدن آن می شود و یا ممکن است همراه با به وجود آمدن بافت های اسکار و یا به اصطلاح گوشت اضافه شوند. به این خاطر  در مشاوره های قبل از جراحی بینی به فرد امکان یا عدم امکان جراحی بینی فانتزی بیان خواهد شد ،بینی فانتزی را تمام افراد نمی توانند داشته باشند.

ویژگی بینی های فانتزی

بینی های فانتزی اغلب سربالا و کوچک هستند .بینی فانتزی می تواند چهره فرد را عروسکی و زیبا نماید .برای انجام جراحی بینی ،زاویه ها ،اندازه و ابعاد بینی محدوده ی خاصی دارند و براساس تعریف های خاصی باید آنها را اصلاح کرد .به طور مثال زاویه ی بین لب و بینی به طور طبیعی حدود ۹۰-۱۰۰درجه است که این حدود طبیعی است و تا ۱۱۰ درجه حالت فانتزی به دست می آید.

اگر مختصر برداشته شود بینی فانتزی می شود در غیر این صورت باعث تخریب و آسیب بافت های داخلی بینی می شود.

به طور کلی هر بینی را نمی توان فانتزی جراحی کرد ،بینی باید پوست و غضروف مناسب را داشته باشد،و همین طور کوچک کردن بیش از حد بینی دلیلی بر زیبا شدن و فانتزی شدن بینی نیست بلکه  با عوارض جراحی همراه خواهد بود.

در مشاوره جراحی بینی این مورد را با جراح خود در میان بگذارید ، درصورتیکه امکان جراحی فانتزی برای بینی شما باشد ، این کار برای شما انجام خواهد شد و در صورتیکه بینی مناسب جهت عمل فانتزی بینی نداشته باشید،برای داشتن بینی فانتزی اصراری  نداشته باشید.

روش های جراحی بینی عروسکی

روش های جراحی بینی عروسکی یا فانتزی را در این مقاله بررسی می کنیم . جراحی بینی عروسکی نوعی از جراحی زیبایی بینی می باشد که در بین افراد طرفدار سیاری دارد . اما جراحی بینی عروسکی با روش های مختلفی انجام می شود.

یکی از  این روش ها استفاده از ایمپلنت می باشد .

برای اینکه به زیباترین و بهترین خط بینی دست پیدا کنید نیاز به ایمپلنت مصنوعی از جمله گورتکس و سیلیکون می باشد. ایمپلنت پل بینی را در دو زاویه شیب میان ریشه و نوک بینی بالا می  برد. برای داشتن زاویه مناسب نوک بینی از غضروف های خود شخص استفاده می شود. این غضروف ها از تیغه بینی یا از بافتهای گوش برداشته شده و به نوک بینی پیوند می خورد . با استفاده از ایمپلنت و پیوند غضروف بینی دارای شیب سرسره ای شده که کاملا جراحی طبیعی می باشد.

روش-های-جراحی-بینی-عروسکی

روش دیگری که برای جراحی بینی فانتزی استفاده می شود جراحی پلاستیک سه بعدی می باشد .

جراحی پلاستیک سه بعدی یکی از جدیدترین متد ها در جراحی بینی می باشد .

جراحی بینی فانتزی نیاز به اطلاعاتی از آناتومی صورت از جمله خطوط  آن دارد . برای این منظور از جراحی پلاستیک  سه بعدی استفاده می شود تا بینی به صورت طبیعی و متناسب با صورت جراحی شود. در این جراحی ایمپلنت بینی به دقت تراشیده می شود.

 در جراحی بینی موارد زیر باید انجام شود

  •     تزریق ایمپلنت در دو قسمت بینی از جمله سربینی انجام می شود
  •     برای دورسم بینی از ایمپلنت گورتکس و سیلیکون استفاده می شود
  •     از غضروف خود شخص در قسمت های تیغه بینی و بافتهای گوش برای طبیعی کردن نوک بینی استفاده می شود
  •     بینی عروسکی با روش های جدید طبیعی بوده و دارای سربالایی غیر طبیعی نیست
  •     از جراحی پلاستیک سه بعدی برای در نظر گرفتن تناسب اجزای صورت با بینی می باشد

خدمات دکتر محسن زارعی جراح بینی

جراحی زیبایی گوش

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

با تشکر مدیریت سایت دکترمحسن زارعی جراح بینی

با تشکر مدیریت سایت دکتر محسن زارعی جراح بینی

درباره نویسنده

One thought on “جراحی بینی فانتزی

  1. فهیمه - شهریور ۱۴, ۱۳۹۷ در ۱۰:۱۸ ق.ظ

    سلاام ببخشید من یه سوال داشتم . بینیم گوشتی هست ولی خیلی بزرگ نیست . میشه فانتزی جراحی کنم ؟؟

    پاسخ

پاسخ

18 + 7 =

Call Now Button