جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

بینی هر شخصی نقش اساسی در عملکرد تنفسی دارد ، این عضو فیزیولوژیک سبب مرطوب کردن هوای دمی ، تسویه کردن هوا و محافظت در برابر ذرات هوای خارجی را انجام می دهد .

جراحی بینی گوشتی نیازمند دقت و تخصص بالایی می باشد ، جراح بینی در زمان جراحی بینی گوشتی علاوه بر دقت بالا باید تبحر و تخصص در این زمینه داشته باشد ، در ابتدا ما تعریفی از بینی گوشتی می پردازیم .

جراحی بینی استخوانی

بینی گوشتی

یکی از ویژگی بارز بینی های گوشتی داشتن غدد سباسه فراوان با پوست ضخیم می باشد ، در بینی های گوشتی سوراخ های پوست باز می باشند ، اگر بینی ویژگی های بیان شده را داشته باشد در اصطلاح بیان می شود که بینی گوشتی است .

یکی دیگر از ویژگی بینی های گوشتی غضروف ضعیف آنها می باشد ، نوک بینی معمولا به شکل افتاده و پره های ضخیم و بازی دارند ، معمولا آقایان نسبت به خانم ها بیشتر دارای بینی گوشتی می باشند علت این امر چرب بودن پوست مردان و هورمون های جنسی مردانه می باشد .

جراحان زیبایی بینی در گذشته برای عمل این بینی ها بخش عمده ای از غضروف بینی را در زمان جراحی برداشته ، در نتیجه ممکن بود پس از جراحی علاوه بر ایجاد اسکار فرورفتگی در بینی ایجاد می شد .

طبق تجربیاتی که دکتر زارعی دارند بهترین تاثیر و راه حل برای عمل بینی گوشتی  تقویت بافت غضروفی بینی می باشد ، ایشان برای تقویت نوک بینی از غضروف تیغه وسط استفاده می کردند ، به غضروف تیغه وسط در اصطلاح پزشکی سپتوم گفته می شود .

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی 

دربینی های استخوانی از زیر پوست جزئیات استخوانی بینی به دلیل نازک بودن پوست قابل مشاهده است ، در این بینی ها غضروف بینی علاوه بر مستحکم بودن ، قوی می باشد ، در این بینی ها افتادگی و پهنی بینی کم بوده این در حالی است که در بینی های گوشتی غضروف و جزییات استخوان به دلیل ضخیم بودن پوست قابل مشاهده نیست، هم چنین در بینی های گوشتی نوک بینی افتاده و پهن می باشد .

افتادگی بینی گوشتی پس از جراحی

یکی از سوالات متداولی که از دکتر زارعی جراح زیبایی بینی پرسیده می شود ، افتادگی بینی گوشتی پس از جراحی می باشد ، همانطور که در بالا به این موضوع اشاره شد افتادگی بینی گوشتی با تکنیک جراحی و تخصص و تبحر جراح بینی رابطه مستقیمی دارد به گونه ای که اگر جراح در حین عمل بینی گوشتی غضروف بینی را به خوبی تقویت نماید ، تا حد زیادی از افتادگی بینی گوشتی پیشگیری کرده است ، نکته ای که نیاز است ذکر شود تورم بینی گوشتی نسبت به بینی استخوانی است ، به دلیل نوع پوست تورم بینی گوشتی مدت زمان بیشتری زمان نیاز دارد تا تورم بینی کاهش و از بین برود .

ورم بینی پس از جراحی بینی

پس از جراحی بینی تورم بینی کاملا طبیعی است ، در برخی از موارد تورم شدید نه تنها در بینی بلکه زیرگونه ها و اطراف چشم نیز دیده می شود ، جای نگرانی در این خصوص وجود ندارد زیرا تورم موقت می باشد و پس از مدتی از بین می رود .

در جراحی بینی گوشتی جراح بینی باید تبحر و تخصص خاصی داشته باشد تا به خوبی بتواند غضروف بینی را تقویت نماید .

تزریق آمپول پس از جراحی بینی گوشتی :

پس از عمل جراحی بینی اگر بینی تورم بیش از حدی داشته باشد ، جراح بینی برای کاهش تورم بینی از آمپول کورتون استفاده می کند ، تزریق این آمپول در کاهش تورم بینی نقش به سزایی دارد ، نکته ای که بسیار الزامی است رعایت شود ، تزریق آمپول کورتون باید حتما توسط جراح بینی انجام شود و اشخاص نباید به شکل خودسرانه تزریق را انجام دهند .

بهترین زمان تزریق آمپول به بینی :

بهترین زمانی که دکتر زارعی توصیه می کنند به بینی تزریق آمپول کورتون انجام شود ، دو ماه پس از جراحی بینی است ، علت این امر کاهش تورم بینی تا بخشی می باشد و با تزریق آمپول بینی نتیجه مطلوبی حاصل می شود ،نکته دیگری که باید در نظر گرفته شود تزریق آمپول را اگر جراح بینی صلاح بداند تزریق می کند و اصرار بی مورد در این خصوص اصلا توصیه نمی شود ، در اغلب موارد تزریق آمپول به بینی های گوشتی انجام می شود ، علت این مورد هم ضخیم بودن پوست بینی گوشتی می باشد .

کاهش تورم در بینی های گوشتی ممکن است تا یکسال به طول بیانجامد ، اشخاصی که جراحی بینی گوشتی را انجام می دهند باید تا یکسال منتظر بمانند تا تورم بینی کاهش پیدا کند .

هزینه جراحی بینی :

یکی دیگر از سوالات متداول جراحی بینی ، هزینه جراحی بینی است ، هزینه جراحی بینی در اشخاص مختلف با توجه به نوع پوست بینی ، میزان تغییرات بینی ، داشتن یا نداشتن پولیپ بینی متغییر است ، پس از معاینه دقیق جراح بینی می تواند هزینه جراحی بینی را بیان کند ، بنابراین عوامل مختلفی در هزینه جراحی زیبایی بینی تاثیرگذار هستند .

هزینه جراحی بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد ، پس از معاینه جراح بینی هزینه بینی را بیان می کند .

دکتر زارعی توصیه می کند جراحی بینی را در مراکز معتبر انجام دهید تا از عوارضی که ممکن است در مراکز غیرمعتبر انجام شود ، پیشگیری نمایید .

مراقبت های قبل از عمل :

مراقبت های قبل از عمل بسیار مهم می باشد ، توصیه می شود مقاله مراقبت های قبل از عمل را که در این سایت به طورکامل بیان شده است را مطالعه نمایید .

قبل از عمل جراحی بینی به مدت ۸ ساعت چیزی نخورید .

مراقبت-های-قبل-از-عمل

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی

بعد از انجام جراحی بینی گوشتی، برای رسیدن به نتیجه مطلوب بعد از جراحی، بیمار باید یک سری اقدامات لازم بعد از جراحی بینی را که جراح بینی بعد از جراحی زیبایی بینی متذکر می شود را در حد امکان رعایت نماید.

برخی از این مراقبت ها عبارتند از :

 • تا ۱۲ ساعت بعد از جراحی بینی از کمپرس سرد برای کاهش تورم در اطراف بینی و چشم خود استفاده نمایید.
 • از خندیدن و یا حرف زدن به مدت طولانی در هفته های اول بعد از جراحی، اجتناب کنید.
 • از خوردن غذاهایی که سفت هستند و یا نیاز به جویدن زیاد دارند، به مدت ۲۴ ساعت بعد از جراحی بینی جددا خودداری نمایید. در این مدت غذا و خوراکی های نرم و یا میکس شده استفاده نمایید.
 • تا زمانی که بینی شما به طور کامل شکل نگرفته است از قرارگیری در محیر های شلوغ و پر رفت و آمد که احتمال ضربه خوردن به بینی تان است اجتناب کنید.(مترو و اتوبوس)
 • در هفته اول بعد از جراحی با کمک یک همراه کار های خود را انجام دهید زیرا احتمال سرگیجه در این مدت، وجود دارد.
 • به مدت ۳ روز برای خوابیدن از چند بالش استفاده نمایید. با این کار تورم صورتتان کاهش می یابد.
 • برای مسواک زدن از مسواک های دارای برس نرم استفاده نمایید.
 • تا چند هفته لباس های دکمه دار بپوشید تا در هنگام تعویض به راحتی انجام دهید.
 • در هنگام عطسه، هوا را از راه دهان خارج نمایید.
 • در هفته اول بعد از جراحی بینی برای جلوگیری از خشک شدن داخل بینی، داخل بینی را با سرم های شستشو در چند نوبت از روز بشویید.
 • از فین کردن و خارج کردن مخاط بینی با فشار اجتناب نمایید.
 • در افرادی که از عینک استفاده می کنند، به مدت ۲ ماه از عینک زدن اجتناب کنند درصورت نیاز بهاستفاده از عینک آن را با چسب به پیشانی خود وصل نمایند.
 • از قرار گرفتن به طور مستقیم در زر آفتاب اجتناب نمایید. زیرا پوست به دلیل انجام جراحی حساس شده است. در صورتی که باید به فضای آزاد بروید از کرم های ضد افتاب و کلاه های لبه دار استفاده نمایید.

از کشیدن سیگار و خوردن مشروبات الکلی تا ۶ هفته بعد از جراحی بینی جدا اجتناب کنید.

سوالات متداول جراحی بینی گوشتی

آیا جراحی بینی گوشتی برگشت پذیر است؟ در جراحی بینی گوشتی مشکلات تنفسی ایجاد می شود؟

گفته می شود که یکی از جراحی های رایج در بین جوانان ، جراحی زیبایی بینی می باشد که از استقبال زیادی برخوردار شده است و افراد زیادی این عمل را انجام می دهند.

بینی ها کلا به دو دسته بینی گوشتی و بینی استخوانی تقسیم می شود که در جراحی هر کدام از آن ها هیچ گونه تفاوتی وجود ندارد و تنها تفاوت آن در دوره نقاهت آن می توان بررسی کرد.

1

به چه بینی، گوشتی گفته می شود؟

چنانچه بینی از غضروف های ضعیفی و پوست و جلد زیادی برخوردار باشد را آن بینی گوشتی به حساب می آید.

آیا با جراحی بینی گوشتی، عارضه تنگی نفس  در فرد ایجاد خواهد شد؟

اگر متقاضی خواهان برداشتن بافت های بیش از حد مجاز باشد، عارضه تنگی نفس در فرد ظاهر می شود، این پروسه بیشتر در جراحی بینی عروسکی  و فانتزی دیده می شود، اما در جراحی بینی گوشتی در صورتی که طبق اصول عمل شود، این فرآیند رخ نخواهد داد.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی بینی بهتر است به جناب دکتر محسن زارعی مراجعه نمایید.ایشان متخصص گوش و حلق و بینی می باشد و اطلاعات لازم و کافی را به مراجعه کنندگان ارائه می دهد.

مدت زمان ریکاوری و نقاهت جراحی بینی گوشتی چقدر می باشد؟

گفته می شود که افرادی که جراحی بینی گوشتی را انجام داده اند باید از صبر و حوصله ایبالایی برخوردار باشند زیرا دوره نقاهت این جراحی نسیبت به جراحی بینی استخوانی بیشتر می باشد و عارضه کبودی و تورم چند روزی طول می کشد. اما دوره ریکاوری این عمل هم چون دیگر جراحی زیبایی بینی است و فرد بعد از هوشیاری کامل و تجویز جراح بینی ، قادر است که در همان روز بیمارستان یا مطب مجهز پزشک را ترک نماید و نیاز به بستری و استراحت ندارد.

چه مدت باید از چسب بینی بعد از جراحی زیبایی بینی استفاده نمود؟

استفاده از این چسب ها تا زمانی الزامی است که پوست به بافت بینی جوش بخورد. بهتر است برای این منظور جراح بینی راهنمایی و طرز استفاده از این چسب های بینی را به بیمار آموزش دهد.

آیا در جراحی بینی گوشتی بعد از چند وقت ، بینی مجددا به حالت اولیه باز خواهد گشت؟

گفته می شود برای جراحی بینی گوشتی باید به یک جراح حاذق و ماهر مراجعه شود تا نتایج عالی کسب شود، اگر متقاضی دارای خواسته ای نامعقول در فرآیند جراحی باشد، مشکلات دیگر دربینی فرد ظاهر می شود. با مراجعه به جراح حاذق این پروسه اصلا در متقاضی دیده نخواهد شد.

شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در خصوص جراحی بینی ، جراحی بینی گوشتی و جراحی گوش با ما در میان بگذارید :

شماره ی تماس : ۲۲۸۸۸۵۷۵

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر زارعی

برخی دیگر از خدمات دکتر زارعی :

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی

راه های ارتباطی با دکتر زارعی :

پیج اینستاگرام

 

درباره نویسنده

پاسخ

هفت + ده =

Call Now Button