جراحی گوش

دکتر محسن زارعی – متخصص گوش و حلق و بینی

جراحی گوش

جراحی گوش برای چه افرادی توصیه می شود ؟ آیا جراحی گوش عوارضی هم دارد ؟  بهترین فوص تخصص برای جراحی گوش در تهران کیست ؟  انواع جراحی های گوش  با چه روش هایی انجام می شوند ؟  ما در ادامه این مقاله به بررسی  جراحی زیبایی گوش  می پردازیم . اگر شما هم نیاز به این جراحی دارید و  اطلاع کافی در این زمینه ندارید بهتر است ادامه مطلب را مطالعه کنید .

زاویه نرمالی  که بین لاله گوش و  سر افراد باید وجود داشته باشد ، متوسط 30 درجه است  یعنی حدودا  25 تا 35 درجه می باشد .  در صورتی که این زوایه بین این رنج باشد  به صورت مسلم  فرم گوش فرد، ظاهری طبیعی و نرمال دارد  و معمولا نیازی به جراحی زیبایی گوش نیست .

جراحی گوش

جراحی گوش

اما در صورتی که این زاویه بیش تر از  این مقدار باشد یعنی حدود 40 تا 45 درجه باشد ، گوش حالتی برجسته دارد  و می توان با  کمک جراحی  فرم آن را طبیعی کرد .

لازم به ذکر است که  گاهی ممکن است مراجعینی که  به مطب ما برای جراحی زیبایی گوش مراجعه می کنند، گوش آن ها در زاویه نرمال و طبیعی  می باشد و تنها به دلیل حساسیت بالایی که دارند ، تمایل دارند که کاملا لاله گوش  به سرشان  بچسبد .  جرای گوش در این افراد هم انجام می شود .

اقدامات مورد نیازقبل از جراحی گوش

قبل از جراحی گوش همانند سایر  جراحی ها لازم است تا ابتدا بیمار مراجعه کند  و توسط متخصص در این زمنیه به طور کامل معاینه شود ، دکتر محسن زارعی در طی این معاینه  گوش بیمار را از جهت غضروف، زاویه، ضخامت غضروف، پوست محل جراحی، بررسی می کند و  تمام آزمایشات لازم  و روتین قبل از جراحی را برای بیمار تجویز می کنند ، تا مشکلات زمینه ای  برای جراحی وجود نداشته باشد. در صورتی که تمام این موارد  رعایت شود فرد می تواند از نتایج جراحی رضایت داشته باشد .

شما می توانید برای مشاوره و تعیین وقت با دکتر محسن زارعی با شماره ۰۲۱۲۲۸۸۸۵۷۵ تماس بگیرید.

از آنجا که پوستی که در قدام گوش وجود دارد بسیار نازک است  و در مقابل پوست پشت گوش  هم پوستی  است که   چربی  و ضخامت بیشتری دارد  ، در نتیجه یک جراح خوب و با تجربه  باید  برشی که در این جراحی  می زند از قسمت پشت گوش  زده شود  تا مشکلی برای بیمار ایجاد نکند .

روش جراحی گوش

جراحی گوش با استفاده از بی حسی موضعی  انجام می شود . معمولا جراحی راحتی است و  عملا فرد درد  زیادی را  تحمل نمی کند  و دوره نقاهت کوتاهی دارد .  البته لازم به ذکر است  در صورتیکه  کودکان در سنین خیلی پایین تر کاندید برای جراحی گوش باشند ،  ممکن است  به دلیل عدم همکاری  کودک از روش بی هوشی استفاده شود .

نتیجه گیری

در اخر  دکتر محسن زارعی به تمام عزیزان توصیه می کنند ، بهتر است جراحی گوش را در سنین پایین  تر و  قبل از سنین دبستان انجام دهند . زیرا  ظاهر نامناسب  گوش ها تاثیر بسیار  بدی در اعتماد به نفس کودک دارد .  امروزه با کمک تکنیک های  نوین در زمینه جراحی گوش  می توان نتایج بسیار مطلوبی  از جراحی به دست آوریم .

با تشکر مدیریت سایت دکتر محسن زارعی جراحی بینی

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

Call Now Button