حساسیت بعد از جراحی بینی

حساسیت بعد از جراحی بینی

آیا حساسیت و آلرژی مانع جراحی بینی است ؟ آیا جراحی بینی به بهبود آلرژی کمک می کند؟ برای دانستن پاسخ این سوالات مطلب ذیل را دنبال کنید.

آلرژی چیست

آلرژی عبارت است از افزایش سیستم ایمنی بدن در مقابل عواملی که ذاتا بی ضرر هستند ولی بدن آنها را به عنوان عامل بیگانه شناسایی می کند و به دفاع از آن برمی خیزد. این واکنش ها معمولا به صورت التهاب نمایان می شوند.

آلرژی به دودسته تقسیم می شود

آلرژی فصلی: شایع ترین فصل آلرژی، بهار و پاییز است که فرد به گرده گیاهان ممکن است حساسیت پیدا کند و علائم آن خارش گلو، بینی و عطسه می باشد.

آلرژی دائمی: بعضی وقت ها فرد آلرژی دائمی دارد یعنی در کل ایام سال فرد علائم آلرژی را دارد.

حساسیت بعد از جراحی بینی

حساسیت بعد از جراحی بینی

آلرژی و حساسیت بعد جراحی بینی

کسانی که آلرژی و حساسیت فصلی دارند مشکلی برای انجام جراحی زیبایی بینی ندارند و می توانند یک یا دو هفته قبل از عمل از دارو های ضد حساسیت استفاده کنند سپس تحت عمل جراحی قرار گیرند و تا یک ماه بعد از عمل هم از داروها استفاده کنند.

آیا ممکن است بعد عمل جراحی بینی آلرژی درمان شود؟

آلرژی درمان جراحی ندارد ولی مواردی مانند انحراف بینی و بزرگ شدن شاخک تحتانی بینی همراه با آلرژی، علائم آلرژی را تشدید می کنند. آلرژی درمان دارویی کاملی ندارد که به درمان کامل کمک کند پس باید علایم تشدید آلرژی را از بین ببریم که با جراحی بینی این علائم از بین می روند.

ممکن است به دلیل جراحی ناموفق و ایجاد التهاب در بینی، فرد بعد از عمل جراحی بینی دچار علایم آلرژی شود. که با آلرژی متفاوت است.

آیا حساسیت و آلرژی باعث پولیپ بینی می شود؟

در اثر آلرژی و حساسیت مخاط بینی و سینوس ها افزایش می یابد. بیمار به دنبال آلرژی های مزمن و تماس مکرری که با مواد آلرژن دارد باعث می شود تا مخاط بینی و سینوس های بینی رشد کنند و تبدیل به یک سری بافت های کیسه مانندی شود که مسیر تنفس و راه بینی را انسداد کند و بیمار به تدریج متوجه می شود که مسیر تنفس او بسته شده است به خصوص در فصل سرما این حالت بیشتر اتفاق می افتدکه پولیپ بینی می گویند،  تشخیص این بیماری فقط با معاینه امکان پذیر است.

دکتر محسن زارعی جراح بینی و متخصص گوش ،حلق و بینی دارای مهارت و تخصص کافی می باشند. شما می توانید برای تماس و مشاوره با شمار های زیر تماس بگیرید .:۰۲۱۲۲۸۸۸۵۷۵-۰۲۱۲۲۸۸۸۵۷۶

گرفتگی بینی بعد از جراحی آلرژی

در جراحی زیبایی بینی پزشک با قسمت های سخت بینی مانند غضروف و استخوان کار می کند وبا قسمت مخاطی که باعث ایجاد آلرژی می شود کار ندارد. ولی بسیاری از افراد شکایت دارند که بعد عمل جراحی که بیشتر در جراحی های قدیم دیده می شود مسیر تنفس آنها دچار تنگی شده است که این امر موجب شده است که فرد با مشکلات تنفسی مواجه شود. حسن جراحی به روش نوین در این است که پزشک غضروف بینی را به طور کامل بر نمی دارد و با غضروف های بینی خود بیمار تیغه اصلی بینی را تقویت می کند در این روش سوراخ بینی فرد بازتر است و فرد کمتر دچار گرفتگی بینی می شود.

با تشکر مدیریت سایت دکترمحسن زارعی جراح بینی

درباره نویسنده

پاسخ

پنج × دو =

Call Now Button