درمان افتادگی نوک بینی با عمل جراحی

دکتر محسن زارعی – متخصص گوش و حلق و بینی

درمان افتادگی نوک بینی با عمل جراحی

 در این جراحی، نوک بینی فقط باید به مقدار بسیار کمی به طرف بالا برود و بنابراین ظرافت و دقت در کار، اهمیت بسیار زیادی در دستیابی به نتایج دلخواه و مورد انتظار دارد. روش‌های قدیمی‌تر جراحی بینی معمولاً برای این منظور نمی‌توانند موفق باشند و یا نتایج قابل پیش‌بینی حاصل نمی‌کنند. اینکه نوک بینی چقدر باید به طرف بالا برده شود، بر اساس عوامل متعددی از قبیل سن، جنسیت، قد و سایر مشخصات بیمار تعیین می‌شود.

قسمت پایین بینی  در محل اتصال به صورت، معمولاً یک زاویه‌ای را با لب بالایی تشکیل می‌دهد. اگر نوک بینی در حالت طبیعی، حتی به مقدار بسیار کمی به طرف بالا باشد، شکل ظاهری بینی خیلی جذاب‌تر خواهد شد. اگر زاویه قسمت پایین بینی با لب بالایی بیشتر از ۹۰ درجه باشد، بینی زیباترین حالت را خواهد داشت. اما در اغلب افراد و به ویژه در خانم‌ها، نوک بینی باید اندکی به طرف بالا برده شود تا افتادگی و حالت ظاهری پیر آن برطرف شود. اینکه نوک بینی دقیقاً چقدر باید به طرف بالا برود، به عوامل متعددی بستگی دارد و برای هر فرد باید قبل از عمل جراحی بینی به طور دقیق تعیین شود.

درمان-افتادگی-نوک-بینی-با-عمل-جراحی

 عواملی که سبب افتادگی نوک بینی می شوند

  • مصدومیت یا آسیب‌دیدگی قبلی از ناحیه بینی
  • عوامل ژنتیکی یا ارثی
  • استفاده از روش‌های قدیمی و منسوخ شده برای جراحی زیبایی بینی
  • پیری

 افتادگی و بلندی بینی به خاطر دراز بودن قسمت نزدیک به انتهای سپتوم باشد، باید ابتدا این قسمت بریده و اصلاح شود. برش کودال سپتوم را می‌توان به روش‌های مختلفی انجام داد. برای چرخاندن بینی به طرف بالا باید قسمت قدامی این تیغه کوتاه شود. اما قسمت خلفی  این تیغه معمولاً کوتاه نمی‌شود، زیرا این کار می‌تواند باعث ضعیف شدن غضروف‌های حمایت کننده از بینی و افتادگی مجدد نوک بینی در آینده شود. با کوتاه کردن این قسمت از تیغه، نوک بینی و کلومل به طرف بالا متمایل می‌شود.

خدمات دکتر محسن زارعی جراح بینی

جراحی زیبایی گوش

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

با تشکر مدیریت سایت دکترمحسن زارعی جراح بینی

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 9 =

Call Now Button