روتوش بینی

روتوش بینی

انجام یکسری فعالیت ها و ریزه کاری ها بعد از عمل اصلی، روتوش بینی گفته می شود. اگر بیمار پس از جراحی اولیه دارای مشکلات بسیاری باشد مخصوصا در زمینه تنفسی نیاز به جراحی دوباره می باشد ولی روتوش بینی با جراحی مجدد بینی فرق می کند زیرا در جراحی مجدد ناحیه ای که عمل شده است بافت مورد نیاز جهت اصلاح را از دست داده و باید بازسازی شود با کمک بخش های دیگری از بدن و ممکن است به مراتب سخت تر از جراحی اول باشد.بنابراین عمل جراحی اولیه بسیار حائز اهمیت است و باید با دقت فراوانی انجام شود و باید از یک پزشک با تجربه استفاده شود تا مشکلات تنفسی عملکرد تنفسی بیمار را در خطر نیندازد. و پس از عمل نیز باید دقت داشت در حفظ و نگهداری بینی و ضربه خوردن و آسیب زدن به بینی خودداری کرد.

روتوش-بینی

پس از انجام عمل جراحی، بینی ممکن است دچار ایراد و مشکلاتی شود که به دو شکل می باشد که گاهی جزئی می باشد که عمل آن کوتاه و سریع انجام می شود و گاهی از حالت اول خود بدتر است و این عمل از عمل اول سخت تر خواهد بود چرا که قسمت های زیادی از بینی در عمل اولیه برداشته شده است و جراح بینی باید از جایی دیگر غضروف و استخوان تهیه کند تا بتواند مشکل را حل نماید.در کل بیش از حد برداشتن بافت بینی باعث مشکلات بسیاری می شود که گاهی قابل حل نمی باشد و آسیب های جدی در پی دارد.
عملی روتوش بینی یا ترمیمی یا ثانویه به علت خوب نبودن ظاهر بینی یا تنگی نفس انجام می شود و گاهی ممکن است در ابتدا تنفس مشکلی نداشته باشد ولی بعد از مرور زمان مشکل تنگی نفس بوجود آید .
در صورت نارضایتی بیمار از نتیجه عمل و پسند نکردن بیمار و یا بدلیل تنگی نفس عمل ثانویه انجام می شود. یا وارد شدن ضربه به بینی و ایجاد تغییرات در بینی ،بینی نیاز به عمل مجدد دارد.
عمل جراحی ترمیمی بینی یا روتوش بینی (second Rhinoplasty) در واقع در جهت حل کردن مشکلات و ناراحتی ها ایجاد شده است.
در صورتیکه بیمار تنگی نفس داشته باشد این موضوع کاملا رفع می گردد در صورت داشتن انحراف ظاهری بینی کاملا رفع می شود . عدم تقارن سوراخ های بینی و یا تغییر شکل نوک بینی از بین می رود. در این عمل استخوان و غضروف بینی مورد نیاز است و در صورتیکه بافت ها کافی نباشند باید از بافت گوش یا دنده تامین شود.بنابراین در عمل روتوش بینی انتظارات بیمار انجام می شود که این عمل بعد از یک الی دو سال پس از عمل اولیه انجام می شود و لازم است بدانید بزرگ کردن بینی از کوچک کردن آن بسیار سخت تر خواهد بود.

برای انجام روتوش بینی به موارد زیر دقت کنید

• توقعات و انتظاراتتان از نتیجه عمل واقع بینانه باشد
• پیچیدگی عمل بینی با هر بار عمل بیشتر می شود و کار مشکل تر می باشد
• در صورتیکه چارچوب بینی ضعیفی دارید بهتر از جراحی مجدد صورت نگیرد و یا زمان زیادی از جراحی اولیه بگذرد حداقل یک سال پس از جراحی اولیه
هر گونه بافت زخمی داخل بینی نباید باشد
صبور باشید و اقدام فوری جهت جراحی مجدد یا روتوش بینی نکنید

خدمات دکتر محسن زارعی جراح بینی

جراحی زیبایی گوش

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

با تشکر مدیریت سایت دکترمحسن زارعی جراح بینی

درباره نویسنده

One thought on “روتوش بینی

  1. nafas - دی ۱۶, ۱۳۹۷ در ۸:۵۱ ب.ظ

    سلام وقت بخیر،بینی من استخونی بوده، دو سال پیش عمل کردم و یک سال پیش ترمیم ، با وجود اینک یک سال از ترمیمم میگذره سر بینیم ورم میکنه ، دکترم یک ماه پیش امپول زدن و قرص ناپروکسن و ویتامین ث برام تجویز کردن ، ولی چندان تاثیری نداشت ، بازم میگن باید عمل کنم میشه راهنمایی بفرمایید میشه بدون عمل ورمو از بین برد؟ یا اگ برا سومین بار بخوام عمل کنم خطرناک نیست؟ ممنونم

    پاسخ

پاسخ

دو × 2 =