روشهای جوانسازی پوست

دکتر محسن زارعی – متخصص گوش و حلق و بینی

روشهای جوانسازی پوست

امروزه روشهای بسیاری برای جوانسازی پوست ابداع شده است که دکترها از آنها استفاده می‌کنند. اکثر افرادی که قصد جوانسازی پوست خود را  دارند تمایل دارند این کار را بدون جراحی انجام دهند. روشهای غیر جراحی مزایای فراوانی دارند به عنوان مثال سرعت بالا، عدم درد و خونریزی، هزینه‌ی کم، نداشتن دوره‌ی نقاهت و … در ادامه تعدادی از روشهای غیر جراحی را برای جوانسازی پوست معرفی می‌کنیم:

جوانسازی پوست

جوانسازی پوست

CO2  فرکشنال , میکرونیدلینگ , RF , ترماژ , PRP , درم ابریژن

زیبایی صورت :

هایفو، کربوکسی تراپی،  میکرودرم ابریژن

جوانسازی ظاهر :

تزریق ژل، تزریق چربی، تزریق بوتاکس

جوانسازی پوست با لیزر CO2

یکی از روشهای جوانسازی پوست صورت، لیزر CO2 است که در جهت رفع چین و چروک زیر چشم، گوشه‌های چشم، اطراف دهان و پیشانی به کار می‌رود. همچنین جای گوش را از بین می‌برد، پوست آسیب دیده در اثر آفتاب را جوان می‌کند و باعث بهبود بافت پوست می‌گردد. لیزر CO2 با نهایت دقت، یک لایه‌ی خیلی نازک از روی پوست و لایه‌ی درم برمی‌دارد و پوست به تدریج با تبخیر آب موجود در بافت منقبض و سفت می‌شود و کلاژن پوست را که مهمترین عامل محافظ و سفت کننده‌ی پوست است را سفت و منقبض می‌کند.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ از روشهای جدید برای جوانسازی پوست است که با یک ابزار مثل قلم انجام می‌شود. این وسیله یک غلتک دارد که حاوی سوزنهای ریز است و با فشار کنترل شده وارد پوست صورت و گردن می‌شود. سوزنها با کمترین میزان تهاجم پوست را سوراخ می‌کنند و به لایه‌‌ی زیری پوست نفوذ می‌کنند و باعث کلاژن سازی در بافت پوست و جوانسازی آن می‌شوند. نتیجه‌ی این درمان سفت‌تر شدن و پر شدن ناهمواری‌های روی پوست است. به مرور زمان پوست گردن و صورت سفت‌تر و توپر می‌شود، چین‌ و چروک‌های پوست رفع می‌شود و لکه‌های پوستی و جای جوش‌ها نیز از میان می‌روند.

لیزر RF فرکشنال برای جوانسازی پوست

این درمان از محبوب‌ترین و متداول‌ترین روشهای جوانسازی پوست است که به آسانی چین و چروک و لکه‌های پوستی را نابود می‌کند و باعث بهبود کلی آسیب‌های به وجود آمده در اثر نور خورشید روی پوست می‌شود. لیزر RF با تبخیر پوست آن‌را سفت‌تر می‌کند و پوست صورت و گردن را صاف و بشاش می‌کند. مکانیسم لیزر RF مشابه لیزر CO2 است که با تحریک و افزایش کلاژن در بافت پوست باعث جوانسازی پوست می‌شود. این لیزر با تولید حرارتی اندک بدون درد در لایه‌های عمیق پوست نفوذ می‌کند و باعث تحریک بافت پوششی می‌شود. بیشترین محبوبیت این روش به علت درمان جای جوش است ولی به طور کلی از لیزر RF برای درمان جای جوش، سوختگی، ناهمواری‌های پوست، شفاف‌سازی پوست و لیفت پوست صورت استفاده می‌کنند.

برخی دیگر از خدمات دکتر زارعی جراح بینی :

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر زارعی جراحی بینی

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

Call Now Button