سؤالات متداول در خصوص جراحی بینی های گوشتی

سؤالات متداول  در خصوص جراحی بینی های گوشتی

جراحی بینی گوشتی برای چه افرادی انجام می شود؟

بینی های گوشتی، دارای پوست زخیم و چرب و غضروف پهن و بسیار نرم می باشد. غضروف بینی های گوشتی از استحکام کمتری نسبت به بینی های استخوانی برخوردار است.به همین دلیل ممکن اسن بینی های گوشتی دچار افتادگی نیز شوند. در جراحی بینی های گوشتی ممکن است برای تقویت غضروف بینی، از غضروف بدن خود فرد برداشته شود و جراح اقدام به پیوند غضروف کند.

سؤالات-متداول-در-خصوص-جراحی-بینی-های-گوشتی

شرایط موفق آمیز بودن جراحی بینی گوشتی در افراد دارای بینی گوشتی چیست؟

در افرادی که بینی گوشتی دارند و می خواهند تا تحت جراحی بینی قرار بگیرند، باید از تمامی مراحل جراحی بینی گوشتی مطلع بوده و با جراح بینی خود همکاری های لازم را انجام دهد. همچنین به تمامی توصیه های جراح بینی، قبل و بعد از جراحی بینی دقت کرده و عمل کند. همچنین تمامی آزمایشات روتین قبل از جراحی بینی را حتما انجام دهند.

آیا بعد از انجام جراحی بینی عارضه ای برای فرد ایجاد می شود؟

در افرادی که جراحی بینی انجام می دهند، بروز تورم و کبودی بعد از انجام جراحی به دلیل دستکاری در بافت و ساختار بینی امری طبیعی بوده و به مرور زمان تمامی این عوارض از بین خواهد رفت. برای تسریع در روند بهبود به منظور کاهش این تورم و کبودی ها، باید به تمامی توصیه های جراح بینی بعد از جراحی بینی گوشتی عمل شود. همچنین ممکن است به دلیل انجام جراحی در تنفس به مشکلاتی برخورد کنید که این مشکلات به دلیل تورم در  بافت های داخل بینی بوده و جای نگرانی ندارد. این تورم ها بعد از مدتی از بین خواهد رفت.

آیا بینی گوشتی بعد از جراحی بازگشت دارد؟

بعد از انجام جراحی بینی در افراد دارای بینی گوشتی، توجه و اقدام به توصیه های جراح و انجام دقیق توصیه ها میزان بازگشت بینی را بعد از جراحی بینی غیر ممکن می کند. از جمله موارد مهم بعد از جراحی بینی نحوه صحیح چسب زدن به بینی است.

جراحی بینی گوشتی چگونه انجام می شود؟

جراحی بینی گوشتی به دلیل داشتن ظرافت و حساسیت های خاص خود، باید به دقت انجام شود. زیرا جراح بینی خوب باید این را مد نظر داشته باشد تا اندازه بینی را متناسب با مابقی اجزای صورت بیمار کوچک کند و همچنین باید در حین جراحی بینی به آناتومی بینی فرد توجه نماید. بینی های گوشتی به دلیل ضعف در غضروف های بینی و حجم زیاد گوشت و چربی در زیر پوست، ممکن است نیاز به تقویت غضروف داشته باشد. غضروف های مورد نیاز از لاله گوش و یا سر دنده فرد خارج شده و پیوند زده می شود.

برخی دیگر از خدمات دکتر زارعی جراح بینی :

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر زارعی جراحی بینی

درباره نویسنده

پاسخ

پانزده − سه =