سن مناسب جراحی بینی

سن مناسب جراحی بینی

امروزه جراحی بینی به عنوان یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی شناخته شده است .

و می توان گفت که به همین دلیل کشور ایران  دارای ماهر ترین و خبره ترین جراحان بینی می باشد و از بیشتر کشورها برای انجام جراحی بینی به ایرا سفر می کنند .

سن-مناسب-برای-جراحی-بینی

از آنجایی که در حال حاضر از هر دو نفر یک نفر بینی خود را جراحی کرده است ،شاید این سوال برای بیشتر افراد مطرح باشد که،سن مناسب برای جراحی بینی چه سنی می باشد .

در این مقاله سعی در بررسی این موضوع را داریم .

مناسب ترین سن جراحی بینی

بیشتر جراحان بینی سن مناسب برای انجام جراحی بینی را در سن ۱۸ سالگی تعیین کرده اند ،اما در صورتی که بنا بر مشکلاتی مثل بد فورمی هایی که اثرات مخربی بر فرد می گذارند ،جراح بینی به آن ها این اجازه را می دهند که در سن ۱۶ سالگی از جراحی بینی استفاده کنند .

در حالت کلی می توان گفت جراحی بینی محدودیت سنی جدی ندارد و افراد می توانند حتی بعد از ۵۰ سالگی نیز جراحی بینی را انجام دهند .

نکته بسیار مهمی که افراد داوطلب برای انجام جراحی زیبایی بینی باید بدانند این است که در جوانب این مساله باید به ابعاد روانی و ابعاد فیزیکی خود توجه بسیاری داشته باشند . این یعنی برای انجام جراحی بینی از لحاظ فیزیکی بیمار به سنی رسیده باشد تا بلوغ فکری او کامل شده باشد و بتواند در رابطه با این مساله درست فکر کرده و در باره آن تصمیم معقولانه ای بگیرد و انتظار او از نتیجه جراحی بینی خود واقعگرایانه باشد. از لحاظ فیزیکی هم ، رشد فیزیکی فرد باید به حدی رسیده باشد که فرایند رشد استخوان ها تکمیل شده باشد که بعد از انجام جراحی بینی دیگر رشد استخوانی نداشته باشد. چرا که اگر بعد از جراحی این اتفاق بیفتد می تواند با رشد استخوان بینی و سایر اجزای صورت فرم چهره را به کلی تغییر دهد.

با تشکر دکتر محسن زارعی جراح بینی

درباره نویسنده

پاسخ

پنج × چهار =