سوالات متداول جراحی زیبایی بینی

سوالات متداول جراحی زیبایی بینی

چرا افراد نیاز به جراحی زیبایی بینی دارند؟

به منظور عملکرد درست راه های تنفسی افراد اقدام به جراحی بینی می نمایند. در گذشته جراحی بینی فقط  برای زیبایی و رفع پوست های اضافی در روی سطح بینی انجام می شد، ولی امروزه سعی در رفع مشکلات و بیماری های موجود در بینی از جراحی بینی استفاده می شود.

سوالات-متداول-جراحی-زیبایی-بینی

کاندیدای مناسب برای رینوپلاستی چه کسانی هستند؟

افرادی که از جراحی اولیه خود راضی نیستند، و خواهان  جراحی ترمیم بینی خود هستند.

جراح در ابتدا فقط به زیباسازی بینی می پرداخت، اما امروزه سعی در رفع مشکلات تنفسی  موجود در بینی می کند.

آیا جراحی زیبایی بینی در آقایان با جراحی زیبایی بینی خانم ها متفاوت است؟

بله. فرم و شکل بینی آقایان باید کمی کشیده تر و گوشتی تر از بینی خانم ها باشد. قوس و برآمدگی در بینی آقایان نباید به صورت کامل حذف شود.

چه سنی مناسب انجام جراحی زیبایی بینی می باشد؟

جراحی زیبایی بینی برای آقایان از  ۱۸ سالگی به بالا و برای خانم ها  از ۱۶ سالگی به بالا مناسب تر می باشد، اما کمتر از این سن، نباید به جراحی اقدام کنند.

آیا در فرایند جراحی زیبایی بینی طول بینی را کوتاه می کنند؟

این مسئله به سلیقه و علاقه ای فرد بستگی دارد، که خواهان  کم کردن طول بینی است یا خیر. اما جراح حاذق ابتدا به رفع ایرادات موجود در بینی می پردازد و سپس به خواسته فرد توجه می کند.

بعد از جراحی زیبایی بینی ، شکل بینی به حالت اولیه بر می گردد؟

به گفته دکتر محسن زارعی چنانچه فرد به جراح خبره و باتجربه مراجعه کرده باشد، تحت هیچ شرایطی به شکل و فرم اولیه خود باز نمی گردد. فرد باید در انتخاب جراح بسیار دقیق عمل کند.

فرد می تواند بعد از جراحی زیبایی بینی، دخانیات و قلیان مصرف نماید؟

بهتر آن است که فرد به مدت دو هفته قبل و بعد جراحی زیبایی بینی، از مصرف هرگونه دخانیات و نوشیدنی های الکلی اجتناب نماید.

چگون می توان فهمید که فرد دارای پولیپ بینی است؟

این مسئله از دو طریق قابل تشخیص است. یکی از راه عکسبرداری از داخل بینی و دیگری از راه آندوسکوپی سینسوس قابل تشخیص است.

چه مدت بعد از جراحی فرد قادر است که شنا کند؟

شنا کردن به مدت ۲ تا ۶ ماه، جایز نیست، و فرد باید از شنا کردن اجتناب نماید.

شرایط موفق آمیز بودن جراحی بینی گوشتی در افراد دارای بینی گوشتی چیست؟

در افرادی که بینی گوشتی دارند و می خواهند تا تحت جراحی بینی قرار بگیرند، باید از تمامی مراحل جراحی بینی گوشتی مطلع بوده و با جراح بینی خود همکاری های لازم را انجام دهد. همچنین به تمامی توصیه های جراح بینی، قبل و بعد از جراحی بینی دقت کرده و عمل کند. همچنین تمامی آزمایشات روتین قبل از جراحی بینی را حتما انجام دهند.

آیا بعد از انجام جراحی بینی عارضه ای برای فرد ایجاد می شود؟

در افرادی که جراحی بینی انجام می دهند، بروز تورم و کبودی بعد از انجام جراحی به دلیل دستکاری در بافت و ساختار بینی امری طبیعی بوده و به مرور زمان تمامی این عوارض از بین خواهد رفت. برای تسریع در روند بهبود به منظور کاهش این تورم و کبودی ها، باید به تمامی توصیه های جراح بینی بعد از جراحی بینی گوشتی عمل شود. همچنین ممکن است به دلیل انجام جراحی در تنفس به مشکلاتی برخورد کنید که این مشکلات به دلیل تورم در  بافت های داخل بینی بوده و جای نگرانی ندارد. این تورم ها بعد از مدتی از بین خواهد رفت.

آیا بینی گوشتی بعد از جراحی بازگشت دارد؟

بعد از انجام جراحی بینی در افراد دارای بینی گوشتی، توجه و اقدام به توصیه های جراح و انجام دقیق توصیه ها میزان بازگشت بینی را بعد از جراحی بینی غیر ممکن می کند. از جمله موارد مهم بعد از جراحی بینی نحوه صحیح چسب زدن به بینی است.

جراحی بینی گوشتی چگونه انجام می شود؟

جراحی بینی گوشتی به دلیل داشتن ظرافت و حساسیت های خاص خود، باید به دقت انجام شود. زیرا جراح بینی خوب باید این را مد نظر داشته باشد تا اندازه بینی را متناسب با مابقی اجزای صورت بیمار کوچک کند و همچنین باید در حین جراحی بینی به آناتومی بینی فرد توجه نماید. بینی های گوشتی به دلیل ضعف در غضروف های بینی و حجم زیاد گوشت و چربی در زیر پوست، ممکن است نیاز به تقویت غضروف داشته باشد. غضروف های مورد نیاز از لاله گوش و یا سر دنده فرد خارج شده و پیوند زده می شود.

منبع: http://irangamal.com/

برخی دیگر از خدمات دکتر زارعی جراح بینی :

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر زارعی جراحی بینی

درباره نویسنده

پاسخ

4 × یک =