عوارض جراحی زیبایی بینی

عوارض جراحی بینی چیست ؟

یکی از دغدغه هایی که افراد با آن روبرو هستند، عوارض ناشی از جراحی بینی می باشد . گاهی ترس از این عوارض مانع انجام این جراحی می شود، اما این عوارض تا چه میزان است ؟ چه مواردی باعث کم شدن عوارض ناشی از جراحی می شود ؟ ایا انتخاب جراح تاثیری در کم شدن عوارض و همچنین دستابی به نتیجه مورد نظر دارد ؟

جراحی بینی دکتر محسن زارعی

جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی یا همان رینوپلاستی یکی از جراحی های شایع زیبایی می باشد . افراد زیادی جهت رفع مشکلات ظاهری بینی خود زیر تیغ جراح رفته و این جراحی را انجام می دهند . اما این جراحی نیازمند انجام برخی نکات بعد از جراحی می باشد تا تاثیر مناسبی در نتیجه آن داشته باشد .

مراقبت های بعد از جراحی بینی

برای اولین هفته بعد از عمل استراحت کنید. از صحبت کردن بیش از حد ، لبخند زدن ، جویدن سخت ، فعالیت های شدید ، بلند کردن اجسام سنگین ، ضربات بینی و خم شدن خودداری کنید.

سعی کنید تا زمانی که درد و تورم فرو نشود ، عینک را بر روی پل بینی قرار ندهید.

باید از الکل و تنباکو اجتناب کرد زیرا ممکن است تورم و بهبود را طولانی تر کند.

دود ، گرد و غبار ممکن است بینی را تحریک کرده و باعث عفونت شود.

در صورت عدم بروز مشکلات خونریزی ، ورزش و شنا ممکن است بعد از ۳ هفته از سر گرفته شود.

در صورت وجود این مشکلات به پزشک خود اطلاع دهید:

افزایش ناگهانی میزان خونریزی از بینی که از فشار ، یخ و بالا رفتن سر کاربردی ندارد .

تب بالاتر که با وجود افزایش مقدار مصرف مایعات و داروهای تجویز شده همچنان ادامه دارد. فرد مبتلا به تب باید سعی کند در هر ساعت بیداری تقریبا یک فنجان مایعات بنوشاند.

دردهای مداوم یا سردردی که با داروهای تجویز شده درد تسکین نمی یابد.

افزایش تورم یا قرمزی بینی یا چشم ها.

دکتر محسن زارعی جراح بینی و متخصص گوش ،حلق و بینی دارای مهارت و تخصص کافی می باشند. شما می توانید برای تماس و مشاوره با شمار های زیر تماس بگیرید .:۰۲۱۲۲۸۸۸۵۷۵-۰۲۱۲۲۸۸۸۵۷۶

خطرات و عوارض جراحی زیبایی بینی چیست؟

این عمل جراحی ، مانند هر عمل جراحی ، ممکن است خطرات ناشی از نتایج ناموفق ، عوارض یا آسیب دیدگی از علل شناخته شده و غیرقابل پیش بینی را در پی داشته باشد. از آنجا که افراد در پاسخ به عمل جراحی ، واکنشهای بیهوشی و نتایج بهبودی آنها متفاوت هستند .

توجه داشته باشید که انتخاب یک جراح گوش و حلق و بینی ماهر در کاهش این عوارض تاثیر بسیاری دارد. بنابراین نهایت دقت را در انتخاب جراح خود داشته باشید تا با خیالی آسوده اقدام به جراحی نمایید .

مشاهده نمونه کارهای جراح مورد نظر، صحبت با افرادی که با این جراح اقدام به جراحی کرده و نظراتی که در زمینه جراحی با آن پزشک دارند، مشاوره قبل از جراحی بینی و توجه به صحبت ها جراح در زمینه نتیجه جراحی بینی شما و … باعث می شود که عوارض این جراحی به میزان قابل توجهی با نتیجه مورد نظر شما یکسان باشد.

سایر مطالب

بهترین جراحی بینی گوشتی

عمل بینی استخوانی

بهترین جراح بینی در تهران

بهترین جراح زیبایی گوش

درباره نویسنده

پاسخ

یک × چهار =

Call Now Button