فیلم جراحی پولیپ بینی

فیلم جراحی پولیپ بینی

پولیپ بینی یکی از اختلالاتی است که در ناحیه بینی دیده می شود، و می تواند عوارضی برای فرد به دنبال داشته باشد . بسته به شدت و نوع پولیپ بینی روش های  درمان توسط دکتر زارعی جراح بینی خوب در تهران  انتخاب می شود . آیا اسپری پولیپ بینی می تواند به از بین بردن ،پولیپ  کمک کند ؟ پولیپ بینی در کودکان چه خطراتی به همراه دارد ؟ عمل پولیپ بینی با لیزر امکان پذیر است ؟  تماما سوالاتی هستند که ممکن است ذهن افراد را به خود درگیر کرده باشد ،اگر شما هم پاسخ  این سوالات را نمی دانید بهتر است ادامه مطلب را مطالعه کنید .

دکتر محسن زارعی جراح بینی و متخصص گوش ،حلق و بینی  هستند، شما می توانید برای تماس و مشاوره با شمار های زیر تماس بگیرید .:۰۲۱۲۲۸۸۸۵۷۵۰۲۱۲۲۸۸۸۵۷۶

پولیپ های بینی

بسته به غالب  بودن  لکوسیت های نوتروفیلی  یا ائوزینوفیلی ،دو  نوع رینوسینوزیت  مزمن قابل  تشخیص هستند .  پولیپ های بینی  عمدتا  در نوع  غلبه ائوزینوفیل تشکیل می شوند .

پولیپ های بینی  به صورت ساختار  های شبه  انگور  در حفره  بینی فوقانی  پدید می آیند  و از درون  مجموعه  استئومئاتال  منشا  می گیرند .  آن ها توسط  بافت هم بند  سست ، ادم ، سلول های  التهابی  و تعداد کمی غده و مویرگ  مشخص هستند  و با انواع  مختلفی  از اپی تلیوم (عمدتا  اپی تلیوم  مطبق  کاذب تنفسی  همراه  با سلول های  مژ کدار  و سلول های  گالبت ) پوشیده می شوند .

ائوزینوفیل  ها شایع ترین  سلول های التهابی  در پولیپ های  بینی  هستند ، اما نوتروفیل ها ،ماست  سل ها ،پلاسما سل ها ،لنفوسیت  ها  و مونوسیت ها  و فیبروبلاست  ها نیز وجود  دارند .

فیلم جراحی پولیپ بینی

فیلم جراحی پولیپ بینی

در کل جمعیت میزان شیوع  پولیپ های بینی  ۴ درصد  است ،در بیماران  مبتلا به آسم  ،میزان شیوع  ۷ تا ۱۵ درصد  گزارش شده ،در حالی  که پولیپ های  بینی در  ۳۶ تا ۶۰ درصد  افراد مبتلا  به عدم تحمل NSAID دیده می شوند . مطالعات  اپیدمیولوژیک  هیچ مدرکی  دال بر وجود  ارتباط  پولیپ های  بینی و آلرژی  ارایه نداده اند . در اطفال ،وجود  پولیپ ها  باید احتمال  فیبروز کیستیک  را مطرح کند .

باید گفت پولیپ های بینی  توده های  خوش خیم  پایک دار یا بدون  پایک  مخاط بینی  یا سینوس هستند  که بر اثر التهاب  ایجاد می شوند.

تظاهرات بالینی

تظاهرات بالینی  عبارتند از  انسداد مکانیکی تنفس بینی ،آنوسمیای مکانیکی ،اشکریزش  انسدادی ،ترشح بی رنگ  رشته رشته  یا چرکی ،نزله  خلف  بینی ، سر درد ،خرخر  و تو دماغی  شدن صدا، رشد غیر طبیعی  اسکلت صورت  در اطفال ،به یک  بینی استخوانی و پهن و نمای  ظاهری موسوم  به صورت  قورباغه ای  می انجامد .  رینوسینوزیت مزمن  ممکن است  بر اثر انسداد  دهانه های  سینوس  ها پدید آید .  همچنین  حتی در مواردی  که حفره بینی  پاک است ، پولیپ ها می توانند  در یک  یا همه سینوس  ها تشکیل شوند .

بیماری زایی

مطالعات ایمنی –بافت شناختی  نشان داده  که رینوسینوزیت  مزمن  با و بدون  پولیپ های بینی ،دو بیماری  متمایز هستند . در هر دو نوع ،تعداد  نوتروفیل  ها ،سلول  های T، سلول های B ، سلول های NKو ماست  سل ها افزایش  می یابند . در پولیپوز ،افزایش  تعداد  گرانولوسیت  های ائوزینوفیلی ،پلاسما سل ها  و ماکروفاژ ها نیز مشاهده می شود .

برخی دیگر از خدمات دکتر زارعی جراح بینی :

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر زارعی جراحی بینی

درباره نویسنده

پاسخ

4 × 4 =