فیلم جراحی بینی

دکتر محسن زارعی – متخصص گوش و حلق و بینی

فیلم جراحی بینی

آیا تا به حال برایتان پیش آمده تا با نگاه به خود در آینه مشکلاتی را بر روی بینیتان ببینید و دوست داشته باشید که آن ها را رفع کنید؟ زیبایی یکی از مقولاتی است که انسان از ابتدای آفرینش به دنبال آن بوده است و این روزها با پیشرفت علم پزشکی دستیابی به آن برای افراد آسان تر شده است. جراحی زیبایی بینی یکی از جراحی های رایجی است که امروزه در تمام نقاط دنیا انجام می شود. در ایران هر ساله 80 هزار عمل جراحی بینی انجام می شود و همین امر سبب شده تا ایران به عنوان پایتخت جراحی بینی در دنیا شناخته شود. اگر شما هم یکی از کسانی هستید که دوست دارید این عمل زیبایی را انجام دهید و سوالاتی در ذهنتان در مورد جراحی زیبایی بینی به وجود آمده است، با ما در این مطلب همراه باشید تا به بررسی بیشتر این جراحی زیبایی بپردازیم.

نمونه جراحی بینی دکتر محسن زارعی.jpg

جراحی زیبایی بینی چیست؟

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی (Rhinoplasty) یکی از شایعترین و پیچیده ترین جراحی های زیبایی بدن می باشد. به جرات می توان گفت که هیچ جراحی زیبایی به اندازه جراحی زیبایی بینی در تغییر چهره فرد موثر نمی باشد. داشتن بینی زیبا می تواند باعث نمایش بیشتر لب ها، گونه ها و چشم ها گردد. قور بینی، زیاد بودن طول بینی، افتادگی نوک بینی، پهن بودن قسمت استخوانی و نوک بینی از علت های رایج مراجعه افراد برای انجام عمل زیبایی بینی می باشند و در جراحی زیبایی بینی به اصلاح این مشکلات پرداخته می شود. بینی نقش مهمی در تنفس، بویایی، مرطوب کردن و تصفیه هوای تنفسی و سینوس ها دارد و به همین دلیل در جراحی زیبایی بینی باید تنفس افرادی که دچار مشکل هستند نیز مورد توجه قرار بگیرد.

انواع عمل بینی

کسانی که برای عمل جراحی بینی به پزشک جراح زیبایی بینی رجوع می کنند، سه هدف عمده را دنبال می کنند که عبارتند از:

  • عمل زیبایی بینی (Rhinoplasty): این عمل بر روی افرادی انجام می شود که از ظاهر بینی خود رضایت ندارند.
  • عمل ترمیمی بینی : در این عمل فرد در تنفس دچار مشکل است و برای رفع مشکلات تنفسی به جراح بینی مراجعه می کند.
  • عمل زیبایی و ترمیمی بینی: این عمل تلفیقی از عمل زیبایی و رفع مشکلات تنفسی است.

در ادامه به بررسی بیشتر هر یک از این عمل ها می پردازیم.

دکتر محسن زارعی جراح بینی و متخصص گوش ،حلق و بینی دارای مهارت و تخصص کافی می باشند. شما می توانید برای تماس و مشاوره با شمار های زیر تماس بگیرید .:02122888575-02122888576

جراحی ترمیمی بینی

این عمل در جهت رفع قوز ناشی از شکستگی یا قوز مادرزادی، پولیپ بینی و انحراف بینی انجام می شود. در این موارد، فرد در تنفس دچار مشکل است، در هنگام خواب خرخر و خر و پف می کند، مجرای تنفسی او خشک می شود و نمی تواند به راحتی نفس بکشد و به همین علت ها برای درمان مشکل بینی به جراحی ترمیمی بینی می پردازد.

 عمل زیبایی بینی ( Rhinoplasty )

عمل زیبایی بینی که رایج ترین نوع عمل بینی است، بر روی افرادی انجام می شود که ظاهر بینی آن ها دچار مشکلاتی مانند قوز، بلند بودن بینی و یا پهن بودن است. بینی افراد در این نوع عمل به سه دسته تقسیم می شود:

·       بینی گوشتی: این نوع بینی به داشتن پوست ضخیم، نداشتن غضروف کافی و پره های پهن شناخته می شود. بعد از  جراحی بینی گوشتی، بینی طبیعی شده و زیبایی چهره فرد بیشتر می شود و در نتیجه اعتماد به نفس او برای حضور در جامعه افزایش می یابد. امروزه با پیشرفت علم پزشکی و تکنیک های مناسبی که در جراحی به کار می رود، بینی گوشتی بعد از عمل به مشکل برنخواهد خورد و فرم بینی ثابت باقی می ماند.

·       بینی استخوانی: مشخصه این نوع بینی داشتن استخوان و غضروف های قوی و پوست نازک است. معمولاً نتیجه جراحی زیبایی بینی استخوانی بسیار زیبا خواهد که این امر به دلیل پوست نازک روی بینی است.

·       بینی نیمه گوشتی: این نوع بینی پوستی نیمه ضخیم دارد و مشخصات آن ترکیبی از بینی گوشتی و استخوانی است. نتیجه جراحی زیبایی بینی نیمه گوشتی نیز بسیار مطلوب و زیبا خواهد بود.

 یک جراح زیبایی بینی خوب با در نظر گرفتن اجزای صورت فرد و برقراری تناسب اجزا، بینی را جراحی می کند. اگر اندازه یا فرم بینی در تناسب با سایر اجزای صورت نباشد، چهره پس از عمل جلوه زیبایی نخواهد داشت. به همین دلیل توصیه می شود که حتماً پیش از عمل جراح زیبایی بینی متخصصی را انتخاب کنید که در کار خود مهارت کافی داشته باشد. پی بردن به مهارت پزشک با مشاوره و دیدن نمونه کارهای حضوری او امکان پذیر خواهد بود.

 عمل زیبایی و ترمیمی بینی

عمل زیبایی و ترمیمی بینی عملی است که فرد در آن تصمیم دارد هم به رفع مشکلات تنفسی و هم مشکلات زیبایی بپردازد. برای مثال بینی فرد دارای انحراف و هم زمان دارای قوز استخوانی است. جراح بینی خوب با عمل بینی هم مشکلات تنفسی بیمار را رفع می کند و هم به زیبایی بیشتر چهره کمک می کند.

فیلم جراحی بینی

بسیاری از افرادی که تماسل به انجام جراحی زیبایی بینی را دارند مشتاق دیدن فیلم کامل جراحی بینی هستند . در ادامه یک فیلم از اتاق عمل دکتر محسن زارعی برای شما نمایش داده می شود .

جراحی زیبایی بینی به چه صورت انجام می شود؟

عمل جراحی زیبایی بینی به دو طریق بسته و باز (شامل ایجاد یک برش اضافه بر روی ستون یا پایه بینی) انجام می شود. جراحی بینی تحت بیهوشی عمومی یا به صورت خواب عمیق یا تزریق داخل وریدی انجام می شود. جراح بینی پس از ایجاد برش های لازم و جدا کردن بافت نرم بینی از روی اسکلت استخوانی و غضروفی بینی، قسمت های غضروفی و استخوانی بالای بینی اصلاح می شود و پهنای بینی با ابزارهای خاص شکسته و جمع می گردد. از پهنای غضروف نوک بینی کاسته می شود و سپس گرافت هایی جهت فرم دادن به نوک و سطوح بینی از غضروف خود فرد گذاشته می شود. شکل دادن به نوک بینی با استفاده از بخیه های خاص از ویژگی های مهم جراحی رینوپلاستی مدرن است. در نهایت برش ها با استفاده از بخیه های جذبی دوخته می شوند. سپس جراح زیبایی بینی تامپون داخل بینی قرار می دهد (برخی پزشکان بدون تامپون جراحی بینی را انجام می دهند) و بر روی بینی چسب می زند. در نهایت یک آتل به مدت 5 تا 7 روز بر روی بینی قرار داده می شود.

نمونه جراحی دکتر محسن زارعی

سایر مطالب

بهترین جراحی بینی گوشتی

عمل بینی استخوانی

بهترین جراح بینی در تهران

بهترین جراح زیبایی گوش

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 3 =

Call Now Button