ماساژ بینی بعد از جراحی بینی

دکتر محسن زارعی – متخصص گوش و حلق و بینی

ماساژ بینی بعد از جراحی بینی

ماساژ بینی بعد از جراحی بینی می تواند تا حدودی برای بر طرف کردن مشکلاتی از قبیل برجستگی ها ،انحرافات و یا

نا متقارنی های خفیف به وجود امده کمک کننده باشد . اما ماساژ بینی چگونه و به چه میزان باید انجام شود.

در این مقاله باهم به بررسی این موضوع می پردازیم .

ماساژ بینی باید طبق دستور جراح بینی انجام  شود و از ماساژ دادن شدید بینی باید جدا خودداری کنید. در صورتی که بینی شما نیاز به ماساز شدید دارد هیچ گاه خودتان این کار را انجام ندهید و این کار را به جراح بینی خود بسپارید .

ماساژ بینی به معنی انجام تمریناتی می باشد که فرد بعد از جراحی بینی بر بینی انجام می دهد . در بیشتر مواقع ماساژ بینی به افرادی توصیه می شود که بینی آن ها در طول جراحی بینی شکسته شده باشد . شکستگی بینی نیز بیشتر در

جراحی بینی استخوانی که دارای قوز هستند دیده می شود .

ماساژ-بینی-بعد-از-جراحی-بینی

 روش انجام ماساژ بینی

انجام ماساژ به منظور به وجود آمدن شکل بهتر در بینی و قسمت های استخوانی و غضروفی می باشد. به علت آنکه بینی در برخی افراد شکسته می شد، پس از عمل برای جای گیری بینی در محل مناسب از گچ استفاده می شود و پس از آنکه گچ باز شد، استخوان ها هنوز قابلیت جابه جا شدن و کج شدن دارند در نتیجه نیاز است تا فرد از بینی مراقبت کند تامانع از بدفرمی و دفورمیته شدن بینی شود .

زمان اصلاح این کجی و مشکلات و انحرافات باید در هفته های 6 تا 8 بعد از عمل باشد. بهترین روش ماساژ توسط انگشت می باشد. در طی ماساژ باید توجه شود که فشار توسط انگشت باید به قسمت یک سوم بالایی بینی یعنی  قسمت استخوان بینی باشد،

فشار نباید قسمت بالای پل بینی وارد شود و انگشت شست نباید بالاتر از لبه استخوان قرار گیرد. همچنین میزان فشارها در دو طرف بینی باید به یک اندازه باشد. این ماساژها باید با دقت انجام شوند.این فشارها زمانی مناسب می باشد که باعث ایجاد درد خیلی کمی شود. این فشار باید یک دقیقه انجام شود و در طی روز حدود بیست بار این کار تکرار شود.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − هفت =

Call Now Button