مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینی

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینی

با توجه به بالا رفتن تعداد جراحی بینی، رعایت برخی نکات بعد از جراحی تاثیر بسیاری در نتیجه  و سرعت بخشیدن به بهبودی شما دارد . در این مطلب برخی نکحات در زمینه مراقبت های بعد از جراحی بینی، انجام فعالیت بعد از جراحی بینی و همچنین زمان مورد نیاز در رابطه با مراجعه به جراح بینی بیان می گردد .

نمونه جراحی بینی دکتر محسن زارعی

نمونه جراحی بینی دکتر محسن زارعی

مراقبت های بعد از جراحی بینی

اکنون که عمل جراحی آندوسکوپی سینوس شما انجام شد ، لازم است مرحله مراقبت بعد از عمل را شروع کنید. این بسیار مهم است که عمل جراحی شما کاملاً موفق باشد. لطفا دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

مراقبت از زخم

    به مدت ۱ هفته بعد از عمل بینی از بینی عطسه نکنید. اگر احساس نیاز به عطسه دارید ، سعی نکنید آن را عقب نگه دارید. در عوض با دهن خود عطسه کنید.

    ممکن است بعد از عمل و برای مدت کوتاهی بعد از اولین مراجعه به مطب چندین خونریزی از بینی داشته باشید. اگر خونریزی رخ داد ، سر خود را کمی عقب خم کنید و به آرامی از طریق بینی نفس بکشید. ممکن است بینی خود را به آرامی با بافت خیس کنید. اسپری های بینی ممکن است برای کمک به کنترل خونریزی بینی مزاحم باشد. با این حال ، این مواد ضد احتقان بینی هستند و ممکن است فقط ۲-۳ روز از آنها استفاده کنید. در صورت استفاده طولانی تر ، ازدحام بدتر خواهید شد. اگر خونریزی برای مدت طولانی ادامه دارد ، لطفا با ما تماس بگیرید.

    ممکن است بعد از عمل چندین هفته تخلیه بینی قهوه ای تیره را متوجه شوید. این خون و مخاط قدیمی است که از سینوس ها پاک می شود و طبیعی است. این بدان معنا نیست که شما به عفونت سینوس مبتلا هستید.

    شستشوی بینی سینوس – شستشوی بینی و سینوس ها با نمکی (محلول نمکی) بخش مهمی از مراقبت های بعد از عمل برای اکثر بیماران است. شستشوی بینی باید از روز اول بعد از عمل شروع شود. آنها دو بار در روز انجام می شوند ، مگر اینکه به طور دیگری دستور داده شوند. این میزان تمیز کردن سینوس مورد نیاز در بازدیدهای برگشتی را کاهش می دهد و به بهبودی سریعتر کمک می کند. بسیاری از بیماران انجام این شستشوی بینی را بیش از دو بار در روز مفید می دانند.

داروها

    برای درمان عفونت و تورم ممکن است چندین هفته تجویز آنتی بیوتیک به عنوان استروئیدهای خوراکی داده شود. اگر به اسهال شدید مبتلا هستید ، آنتی بیوتیک های خود را متوقف کرده و با جراح بینی خود تماس بگیرید.

    شما یک نسخه برای مسکن درد دریافت خواهید کرد. داروهای ضد درد خود را طبق نیاز و در صورت نیاز مصرف کنید. توصیه می کنیم حدود ۴۵ دقیقه قبل از اولین مراجعه بعد از عمل ، دوز داروی درد مصرف کنید. در هر یک از مراجعه های اولیه ممکن است نیاز به تمیز کردن سینوس (دبریدمان) باشد. در صورت استفاده از مسکن درد که حاوی مواد مخدر است ، به فردی احتیاج دارید تا شما را به این بازدیدها سوق دهد.

دکتر محسن زارعی جراح بینی و متخصص گوش ،حلق و بینی دارای مهارت و تخصص کافی می باشند. شما می توانید برای تماس و مشاوره با شمار های زیر تماس بگیرید .:۰۲۱۲۲۸۸۸۵۷۵-۰۲۱۲۲۸۸۸۵۷۶

    برخی از بیماران دریافتند که Tylenol® با قدرت فوق العاده (۵۰۰ میلی گرم) برای تسکین درد آنها کافی است. هر دو داروی تسکین دهنده درد Tylenol® و تجویز خود را مصرف نکنید ، مگر اینکه دستورالعمل خاصی را برای شما انجام دهیم. برخی از داروهای تسکین دهنده در نسخه نیز Tylenol® را در آنها دارند.

    از مصرف آسپرین یا محصولاتی که حاوی آسپرین هستند ، خودداری کنید. این داروها ممکن است باعث خونریزی شود. اگر از دارویی مطمئن نیستید ، از  جراح خود اطلاعات لازم را کسب نمایید.

فعالیت بعد از جراحی بینی

    برای بهبودی از جراحی ، چند روز تا ۱ هفته از کار خود برنامه ریزی کنید. اگر شغل سختی داشته باشید ممکن است زمان طولانی تر شود.

    حداقل ۲ هفته بعد از عمل از ورزش خودداری کنید و از هرگونه فعالیت ورزشی محدود کنید. این شامل خم شدن ، بلند کردن  یا کشیدن نیست. جراح شما می تواند هنگامی که مشکلی ندارید ، به شما توصیه کند به فعالی های ورزشی خود بپردازید.

به هیچ عنوان به مدت ۲ هفته شنا نکنید.

در چه مواردی نزد جراح بینی خود برویم ؟

اگر علائم زیر را دارید یا سوالی دارید لطفا با جراح خود تماس حاصل نمایید.

    تب بسیار بالا که بیشتر از ۲۴ ساعت طول می کشد.

    درد شدیدی که توسط داروی درد شما کنترل نمی شود.

    تغییر در بینایی یا سردردهای شما که بدتر می شوند.

    کبودی صورت

    خونریزی بینی که پس از استفاده از اسپری های بینی ادامه می یابد

    سفتی گردن ، تهوع و استفراغ.

 

سایر مطالب

بهترین جراحی بینی گوشتی

عمل بینی استخوانی

بهترین جراح بینی در تهران

بهترین جراح زیبایی گوش

درباره نویسنده

پاسخ

هفت − 6 =

Call Now Button