مراقبت های لازم بعد از جراحی بینی

مراقبت های لازم بعد از جراحی بینی

نتیجه مطلوب گرفتن از جراحی بینی نیازمند مراقبت های لازم بعد از جراحی بینی طبق تجویز پزشک است . در جراحي زيبايي بینی، پس از اتمام عمل  به ریکاوری و پس از هوشیاری به بخش منتقل می شوید و تا حدود شش ساعت بعد از عمل مرخص مي شوید.

در ساعات ابتدایی پس از جراحی بینی خونریزی جزئی ممکن است ایجاد شود ،این امر کاملا طبیعی است و بعد  از مدتی قطع می شود و جای نگرانی وجود ندارد .

بعد از جراحی بینی احساس گلو درد در افراد ایجاد می شود ،این احساس به دلیل تاثیر لوله بیهوشی می باشد و بعد از مدتی بهبود می یابد .

بهترین کار بعد از جراحی بینی در ساعات اولیه جراحی استراحت کردن می باشد .

مراقبت-های-لازم-بعد-از-جراحی-بینی

تا 48 ساعت بعد از جراحی از کمپرس سرد استفاده کنید ،همچنین زیاد صحبت نکید و سر خود را بالا نگه دارید .با این کار تورم بعد از جراحی کاهش می یابد .

خوردن شیر و آب میوه در24 ساعت اول پس ازعمل، توصيه مي شود و بعد از آن به تدریج غذاي ميكس شده و سپس غذاهای معمولي ميل كنيد و از مصرف خوراكي هاي سفت كه نياز به جويدن زياد دارند مانند سيب، هويج و… به مدت يك هفته پرهيز نماييد. مصرف مواد غذایی شور و چرب، ترشی و ادویه باید محدود شود.

ترشحات خونی اندک و خونابه تا چند روز بعد از عمل طبیعی است.شما می توانید در مواقعی که ترشح خونی دارید پنج قطره از قطره بینی فنیل افرین یا نفازولین را روی یک تکه کوچک پنبه بریزید، پنبه را لوله کرده، به آرامی وارد سوراخ بینی کنید و پس از پنج دقیقه پنبه را خارج کنید.

استفاده از كپسول سفالكسين و كپسول نوافن هر8 ساعت  در کاهش درد بسیار کمک کننده می باشد . شستشوی داخل بيني با سرم حداقل هر 8 ساعت انجام شود. هر شب روي زخم ها وداخل بيني را  با پماد سيكالفيت كمي چرب كنيد .

برای بهبود و کاهش کبودی و تورم بعد از جراحی بینی بهتر است تمام دستورات پزشک را به صورت کامل  انجام دهید .

خدمات دکتر محسن زارعی جراح بینی

جراحی زیبایی گوش

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

با تشکر مدیریت سایت دکترمحسن زارعی جراح بینی

درباره نویسنده

پاسخ