معجزه بوتاکس در درمان میگرن

دکتر محسن زارعی – متخصص گوش و حلق و بینی

معجزه بوتاکس در درمان میگرن

امروزه بوتاکس  در بین افراد بسیار فراگیر شده است ،  افراد در سنین مختلف  از این تزریق استفاده می کنند تا چین و چروک های صورت خود را از بین ببرند ،اما آیا از این تزریق تنها در  زیبایی صورت می توان استفاده کرد ،آیا بوتاکس خاصیت درمانی هم دارد ؟  تا به حال شما از  معجزه بوتاکس  در درمان میگرن شنیده اید ؟  دکتر محسن زارعی   بهترین جراح بینی گوشتی در تهران در ادمه به بررسی این سوالات می پردازند .

معجزه بوتاکس در درمان میگرن

معجزه بوتاکس در درمان میگرن

بله بوتاکس  علاوه بر جنبه زیبایی ،جنبه درمانی هم دارد . این واژه احتمالا به گوش شما هم خورده است ،که با بوتاکس  برای همیشه از درد میگرن خلاص شده ام .  میگرن نوعی سر درد است که  با علائمی مثل حساسیت به نور ،صدا و حس مریضی همراه است . سر درد های میگرنی در بعضی بیماران  می تواند خیلی آزار دهنده باشد . تزریق بوتاکس از آزاد شدن مواد شیمیایی که سبب درد های شیدد میگرنی می شود جلوگیری می کند . این امر تاثیر خیلی قوی روی سیستم تولید کننده درد که سبب تولید سر درد های میگرنی می شود می گذارد . برای درمان میگرن به طور نسبی سم بوتولیسم به عضلات مختلفی تزریق می شود ،عضلات پیشانی ، پیشگاه ،پشت سر و گردن . این تزریقات ممکن است یک هفته زمان ببرد تا عمل کند  و تسکین درد حداقل 3 ماه و بیشتر باقی می ماند ،اگر چه این زمان در افراد مختلف متفاوت می باشد .

بوتاکس در حال حاضر یک داروی پیشگیرانه برای میگرن است. بررسی ها نشان داده است  که بوتاکس مزایای بسیاری دارد .

دکتر محسن زارعی جراح بینی و متخصص گوش ،حلق و بینی می باشند ،شما می توانید برای تماس و مشاوره با شمار های زیر تماس بگیرید .:02122888575 – 02122888576

آیا مواد بوتاکس ایرانی قابل اعتماد است ؟

از آنجا این ماده سمی است  ،برای استفاده تغییراتی روی آن انجام می شود ،در نتیجه این روند بسیار پیچیده است و لازم است تا شرکت تولید کننده آن معتبر باشد و اطلاعات لازم در این زمینه را داشته باشد، برند  مواد بوتاکس باید کاملا معتبر باشد بهتر است این انتخاب را به پزشک خود  واگذار کنید . دکتر محسن زارعی  تزریق بوتاکس را با بهترین مواد ممکن انجام می دهند .

عوارض بعد از تزریق بوتاکس

مشاهده عوارض بعد از تزریق بوتاکس نادر است  اما متاسفانه گاهی به دلیل  استفاده از مواد غیر استاندارد و یا انتخاب نامناسب پزشک ممکن است فرد دچار این عوارض شود .   ولی در حالت کلی می توان گفت بوتاکس برای فرد عوارضی ندارد .  درد ،تورم و ورم بعد  از تزریق بوتاکس  ممکن است دیده شود که کاملا زود گذر  و موقتی است .

چه کسانی نباید بوتاکس تزریق کنند؟

بله تزریق بوتاکس محدودیت هم دارد دکتر  محسن زارعی  به افرادی  که به اختلالات  سیتم عصبی ، عفونت های فعال در ناحیه مورد نظر برای تزریق بوتاکس ، خانم های باردار  ،وجود تبخال در ناحیه مورد و مواردی از این قبیل  تزریق بوتاکس را چه از جهت درمانی و چه در جهت زیبایی پیشنهاد نمی کنند .

برخی از مقالات  دکتر محسن زارعی جراح بینی

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

روش های جوانسازی پوست

لیفت صورت

با تشکر مدیریت سایت دکترمحسن زارعی جراح بینی

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + دو =

Call Now Button