نتیجه جراحی بینی استخوانی

دکتر محسن زارعی – متخصص گوش و حلق و بینی

نتیجه جراحی بینی استخوانی

بینی افراد در حالت کلی دونوع دارد بینی استخوانی و بینی گوشتی . این دو بینی باهم تفاوت های چشمگیری دارند ، چه در ساختار بلکه در نوع جراحی نیز تفاوت های چشمگیری باهم دارند .

ساختار بینی ،از دو جز استخوان و غضروف تشکیل شده است و اگر این دو قسمت باهم هماهنگ نباشند ،بینی زیبایی خود را از دست می دهد و شکلی نافرم پیدا می کند .

جراحی زیبایی بینی به منظور کوچک کردن و برطرف کردن ایرادات بینی بسیار کاربرد دارد . می توان گفت که

جراحی بینی استخوانی و یا غضروفی ،از موفقیت بالایی برخوردارمی باشد  و در نتیجه بیمار از نتیجه جراحی رضایت بیشتری دارد .

نشانه های بینی استخوانی

بینی های استخوانی اغلب دارای قوز و برآمدگی هستند و بیشتر این بینی ها دارای انحراف می باشند .

در بینی های استخوانی ،ژنتیک تاثیر بسزایی دارد و می توان گفت که داشتن بینی استخوانی مورثی است و به فرد ارث می رسد . قبل از عمل جراحی بینی استخوانی لازم است تا سابقه ی بیمار بررسی شود،که شامل مواردی مثل معاینه ی مجراهای عبور هوا و انسداد بینی می شود. اگر بینی دچار صدمه شده باشد  و یا پیش از این جراحی بینی انجام داده باشد ،جراح برای آنها شرایط ویژه تری در نظر می گیرد.

نتیجه جراحی بینی استخوانی

بعد از جراحی بینی اگر بیمار مراقبت های لازم را تدبیر کند و طبق تجویز جراح بینی عمل کند ،احتمال اینکه بازگشت بینی وجود داشته باشد ،امری غیر عادی و محال می باشد ،با انجام مراقبت های پس از جراحی بینی احتمال بازگشت و ناهنجاری های بینی را می توان به حداقل برسانیم .

نتیجه-جراحی-بینی-استخوانی

روش کار در جراحی بینی استخوانی

در بینی های استخوانی دست جراح بینی بیشتر باز است و بیشتر می تواند طبق خواسته و نظر بیمار پیش برود . از یک بینی استخوانی یک جراح خوب می تواند بینی های فانتزی ،زیبا و طبیعی درست کند .

برای داشتن یک بینی زیبا بیمار باید به این نکته توجه کند که ،برای داشتن یک بینی زیبا به تناسب بینی خود با دیگر اجزای صورت توجه کند و مشاورات قبل از جراحی را با جراح بینی خود انجام دهد .

با تشکر مدیریت سایت دکتر محسن زارعی جراح بینی

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

Call Now Button