ورزش بعد از جراحی بینی

دکتر محسن زارعی – متخصص گوش و حلق و بینی

ورزش بعد از جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی یکی از مهمترین جراحی های زیبایی است ،نتیجه آن علاوه بر نحوه ی جراحی به مراقبت های بعد از جراحی هم بستگی دارد،فرد باید بعد از انجام جراحی تمام توصیه های پزشک را رعایت کند .

اصولا بعد از جراحی بینی ،بینی بیمار تا حد زیادی استحکام خودش را از دست می دهد و به عنوان عضو آسیب پذیر بدن شناخته می شود .فرد باید تا مدت زمانی که جراح بینی به وی گوشزد می کند از انجام فعالیت هایی که ممکن است به بینی بیمار آسیبی وارد کند دوری کندو مراقبت های بعد از جراحی بینی را رعایت کند.

زمان انجام فعالیت های ورزشی بعد از جراحی ،بسته به نوع جراحی و توانایی بدنی فرد معمولا در افراد مختلف متفاوت است.

در 12 ساعت بعد از جراحی بینی ،بیمار باید دراز بکشد و از تخت خارج نشود .زیرا این احتمال وجود دارد که پس از ایستادن بیمار دچار سر گیجه شود و به زمین بی افتد .

بعد از جراحی بینی بهتر است تا سه هفته اول از انجام فعالیت های سنگین ورزشی خودداری کنید .بعد از گذشت این زمان می توانیم آرام آرام فعالیت های سبک ورزشی را شروع کنید .همینطور از هفته 4-6 بعد از عمل می توانید ورزش های بدون برخورد با توپ را انجام دهید .انجام ورزش هایی که در آنها احتمال برخورد با توپ وجود دارد ،بعد از گذشت حداقل شش ماه بعد از عمل مجاز است .

ورزش-بعد-از-جراحی-بینی

بیمار باید تا دو ماه بعد از عمل از شنا خوددرای کند .مخصوصا استخر هایی که حاوی آب کلر دار هستند ،زیرا وجود کلر در آب ممکن است به بینی بیمار آسیب برساند .

همینطور به دلیل آنکه بینی بعد از عمل جراحی  بی حس است ،استفاده از سونا چه خشک و چه خیس ،تا دوماه  توصیه نمی شود زیرا باعث سوختگی بینی می شود.

در نتیجه بیمار باید تا یک سال بعد از جراحی از وارد آمدن ضربه به بینی خود جلوگیری کنند و از ورزش هایی همانند بوکس که امکان وارد آمدن ضربه به بینی زیاد است تا یک سال خودداری کنیم .

با تشکر مدیریت سایت دکتر محسن زارعی جراح بینی

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − هشت =

Call Now Button