ورزش و جراحی بینی

دکتر محسن زارعی – متخصص گوش و حلق و بینی

ورزش و جراحی بینی

خیلی از افراد ورزشکار که تصمیم به عمل بینی دارند، از دکتر محسن زارعی  جراح بینی در تهران این سوال را می پرسند که  تا چه مدت بعد از عمل بینی  می توانند  فعالیت ورزشی خود را شروع کنند.  هر جراحی نیاز به مراقبت های خاصی دارد تا بتوانیم یک نتیجه ایده آل از ان به دست آوریم .  دکتر محسن زارعی جراح بینی خوب در تهران در ادامه به بررسی این موضوع می پردازند ، با ما همراه باشید .

فعالیت ورزشی بعد از عمل بینی به چه صورت است؟

میزان فعالیت بعد از جراحی  لازم است تا در هر هفته  به میزان خاصی باشد .

ورزش و جراحی بینی

هفته اول بعد از جراحی بینی

این هفته بسیار حساس  است  و لازم است تا فرد توجه بیشتری داشته باشد ، در هفته اول بعد از جراحی بینی توصیه می شود  فعالیت تنها به صورت پیاده روی  و البته آهسته انجام شود .   در صورتی که فشار خون  فرد بالا رود منجر به خونریزی از بینی  می گردد ،  که  در ظاهر  و میزان تورم  بینی  بعد از عمل  تاثیر گذار می باشد .  به هیچ عنوان  دویدن ، انجام فعالیت های ورزشی که نیاز به خم شدن  ، پریدن و.. دارند  توصیه نمی شود .

هفته دوم بعد از عمل بینی

در هفته دوم بعد از عمل بینی ، فرد ورزشکار می تواند فعالیت های خود را به گونه تنظیم کند که 25 درصد  پیش از عمل باشد ، هرگونه حرکات ورزشی  که  سبب خم شدن سر به سمت پایین می شود ممنوع می باشد .

هفته سوم بعد از عمل بینی

در هفته سوم همچنان فعالیت های ورزشی که نیاز به خم کردن سر به سمت پایین دارند ممنوع است .  هر گونه فعالیت ورزشی  که سبب فعالیت قلبی و عروقی  می گردد با سرعت 50  درصد  قبل از عمل می توانید انجام دهید .  اما در هر حال  به میزان ضربات  قلب  توجه کنید،مراقب  خون دماغ شدن و یا آبریزش بینی خود  باشید .

دکتر محسن زارعی جراح بینی و متخصص گوش ،حلق و بینی می باشند ،شما می توانید برای تماس و مشاوره با شمار های زیر تماس بگیرید .:02122888575-02122888576

هفته چهارم بعد از عمل بینی

انجام فعالیت های خود را می توانید به 75 درصد فعالیت های قبل از عمل برسانید . خم کردن سر خود به سمت پایین و دویدن همچنان در این هفته ممنوع است .  باید مراقب ورم بینی خود باشید  در صورتی که متوجه  تورم بینی خود شدید باید فعالیت ورزشی خود را متوقف کنید .

هفته پنجم بعد از عمل بینی

در این هفته دیگر می توانیم فعالیت های ورزشی خود را  طبق دوره های قبل از جراحی بینی خود انجام دهید ، می توانید  همانند قبل بدوید و فعالیت قلبی و عروقی خود را طبق روال قبل انجام دهید .

خلاصه مطلب

در آخر می توانیم  به عنوان خلاصه ای از مطالب بیان کنیم، اگر  می خواهید از نتیجه  جراحی بینی  خود لذت ببرید  لازم است تا خود شما هم مراقبت هایی را لحاظ کنید ، افراد ورزشکار  که تنها به دلیل مختل شدن فعالیت های ورزشی خود  انجام عمل جراحی را به تعویق می اندازند می توانند با مشورت و صلاحدید پزشک در دوره های منظمی بعد از عمل بینی همچنان به  فعالیت های ورزشی خود ادامه دهند .

با تشکر مدیریت سایت دکترمحسن زارعی جراح بینی

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − دو =

Call Now Button