چسب زدن بعد از جراحی بینی

دکتر محسن زارعی – متخصص گوش و حلق و بینی

چسب زدن بعد از جراحی بینی

چسب زدن بعد از جراحی زیبایی بینی ،به منظور کاهش تورم ،بعد از جراحی بینی استفاده می شود . همینطور استفاده از چسب بعد از جراحی بینی به شکل دهی بینی بیمار کمک فراوانی می کند .بعد از گذشت دو هفته از جراحی ،چسب بینی به منظور کاهش تورم بینی انجام می شود .

چسب-زدن-بعد-از-جراحی-بینی

البته اگر بیمار پوست بینی ضخیمی دارد بهتر است حداقل تا 2 ماه از چسب بینی استفاده کند . البته گاهی در برخی موارد با نظر جراح بینی این نوع بیماران باید حتی حدود 6 ماه هم به طور مداوم از چسب استفاده کنند . در صورتی که این روند به بیماران با پوست های ناز ک توصیه نمی شود و نباید برای آنها دوره ی استفاده از چسب طولانی شود .

چه نوع چسبی برای بینی مناسب است ؟

چسب میکرویور تقریبا بهترین نوع چسب بینی می باشد ،این چسب ضد حساسیت است و قدرت چسبندگی بالایی دارد .استفاده از چسب های نامناسب و غیر استاندارد باعث قرمز شدن پوست و همینطور چرب شدن بینی می شود .

نکات تعویض و برداشتن چسب بینی

ابتدا باید چسب را با دو دستتان بردارید به طوری که با یک دستتان پوست بینی را نگه دارید و با دست دیگرتان چسب را از روی بینی به آرامی بردارید .دقت داشته باشید که اگر پوست بینی به همراه چسب بلند شود ،به مرور زمان در آن ناحیه باعث ایجاد بافت اضافه زیر پوست می شود .

مدت زمان تعویض کردن چسب بینی

معمولا چسب بینی طی چند روز تا چند هفته تعویض می شود .در صورتی که چسب شل یا کثیف شده باشد حتی می توان زودتر نیز اقدام به تعویض چسب کنید . در چند هفته اول بهتر این است که برای زدن چسب نزد جراح بینی بروید و بعد از آموزش کافی در این زمینه خودتان در خانه این کار را انجام دهید . قبل از چسب زدن ،بینی را حتما با آب ولرم و صابون بشویید و خشک کنید تا چربی پوست گرفته شود .

با تشکر مدیریت سایت دکتر محسن زارعی جراح بینی

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

Call Now Button