کارآیی پروتز در جراحی بینی

کارآیی پروتز در جراحی بینی :

جراحی ترمیم بینی یکی از روش های اصلاحی برای رفع ایرادات و نواقص بینی است که در جراحی قبلی برطرف نشده اند یا حتی طی جراحی اولیه ایجاد شده اند . گاهی هم امکان دارد بیمار از نتیجه جراحی بینی خود راضی نبوده و فرم دیگری را مد نظر داشته باشد بنابراین دلایل می توان دستور انجام جراحی ترمیمی بینی یا جراحی ثانویه را صادر نمود . در این میان سوال بسیاری از افراد در خصوص کارآیی پروتز در جراحی بینی است که در ادامه این مورد را معرفی می کنیم .

کارآیی پروتز در جراحی بینی

موارد کاربرد :

گاه امکان دارد در اثر جراحی های گذشته ، بخش هایی از بینی دچار کمبود بافت شده باشد یا لایه های ساختاری اسکلت بینی از جمله بخش های غضروفی بیش از حد برداشت شده باشند که بیمار با نواقص تنفسی و بویایی درگیر شود یا حتی زیبایی بینی از دست برود . به این ترتیب برای تامین بخش های از دست رفته می توان از پروتز بینی استفاده نمود . اگر جراح بینی نتواند گرافت کافی را از بدن بیمار برداشت نماید ، و زمان جراحی اجازه این کار را به وی ندهد ، می توان از پروتز بینی بهره گرفت . این پروتز ها توان رفع نواقص و جایگزینی بافت های غضروفی را دارند .

بهتر است پروتز ها در نوک بینی به کار نروند . چراکه از نظر متخصصین این امر ، ریسک زیادی در پی خواهد داشت و این مواد اجزای مناسبی برای بخش های برجسته بینی نیستند .

جنس پروتز :

پروتز های به کار رفته در جراحی بینی عموما دارای جنس سیلیکونی بوده و گاهی از اوقات پزشکان جراح با توجه به سابقه برند های خاص از آنها نیز بهره می گیرند به عنوان مثال پروتز از برند medpor از این دسته است . کارآیی پروتز در جراحی بینی بسیاری از مشکلات را برطرف کرده و با وجود مصنوعی بودن ، کمک های زیادی به بهبودی ساختار بینی می کنند .

مزایا :

– عدم جذب از سوی بدن

– دارای ویژگی تراش پذیری و شکل پذیری به حد مورد نظر جراح

– عدم خم شدن و تغییر فرم پس از اتمام جراحی .

معایب :

اتصال سخت و امکان عفونی شدن یا حرکت و جابه جایی .

با تشکر مدیریت سایت دکتر محسن زارعی جراح پلاستیک و متخصص گوش و حلق و بینی .

درباره نویسنده

پاسخ

دو − 2 =