کاهش تورم بعد از جراحی بینی

کاهش تورم بعد از جراحی بینی

هر نوع عملی با خود عوارضی به همراه دارد ،نداشتن عوارض بعد از جراحی بینی نیز غیر ممکن است . خوشبختانه عوارض جراحی بینی گذار می باشند و در مدت زمان مشخصی از بین میروند . تورم و کبودی یکی از عوارض جراحی بینی می باشد که ممکن است سبب ناراحتی در افراد شود . اما چه راهکارهایی برای از بین بردن تورمات بعد از جراحی بینی وجود دارد ؟

در این مقاله در رابطه با کاهش تورم بعد از جراحی بینی صحبت می کنیم . بعد از جراحی بینی در ناحیه بینی و گونه ها مقداری کبودی و تورم دیده می شود ،اگر هم که جراحی بینی به منظور اصلاحات عملکردی بینی انجام شود ،این تورمات داخل بینی نیز مشاهده می شود . جراح بینی بعد از جراحی بینی به بیماران خود راهکار هایی را برای کاهش تورم بعد از جراحی بینی پیشنهاد می کند . با استفاده از  این راه کارها می توانید از میزان این تورمات به میزان قابل توجهی بکاهید .

کاهش-تورم-بعد-از-جراحی-بینی

راه کار های کاهش تورم بعد از جراحی بینی

  • استفاده از کمپرس یخ

استفاده از کمپرس یخ بعد  به مدت ۳ روز بعد از جراحی بینی می تواند در کاهش میزان تورمات تاثیر گذار باشد . کمپرس یخ علاوه بر کاهش میزان تورمات بینی می تواند در کاهش درد بعد از جراحی بینی موثر باشد .

  • نگه داشت سر به سمت بالا

بیمار باید تا دو هفته بعد از جراحی بینی سر خود را بالا نگه دارند ،استفاده از ۲ بالش در زمان استراحت بر زیر سر می تواند در این امر کمک کند .

  • از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید .

از بلند کردن اجسام سنگین و یا انجام ورزش های سنگین باید تا جای ممکن خودداری کنید ،زیرا می تواند عاملی در خون ریزی بینی در افراد باشد .

با استفاده از راه کاهر های ذکر شده و مصرف داروهای تجویز شده   ،شما می توانید به میزان قابل توجهی از تورمات بعداز جراحی بینی بکاهید . لازم به ذکر است که افرادی که بینی های گوشتی دارند و جراحی بینی گوشتی برای آن ها انجام شده است،تورم بعد از جراحی بینی در مدت زمانی طولانی تر از بین می رود .

خدمات دکتر محسن زارعی جراح بینی

جراحی زیبایی گوش

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

با تشکر مدیریت سایت دکترمحسن زارعی جراح بینی

درباره نویسنده

پاسخ

بیست − 2 =

Call Now Button