کاهش تورم بعد از جراحی بینی

دکتر محسن زارعی – متخصص گوش و حلق و بینی

کاهش تورم بعد از جراحی بینی

هر نوع عملی با خود عوارضی به همراه دارد ،نداشتن عوارض بعد از جراحی بینی نیز غیر ممکن است . خوشبختانه عوارض جراحی بینی گذار می باشند و در مدت زمان مشخصی از بین میروند . تورم و کبودی یکی از عوارض جراحی بینی می باشد که ممکن است سبب ناراحتی در افراد شود . اما چه راهکارهایی برای از بین بردن تورمات بعد از جراحی بینی وجود دارد ؟

در این مقاله در رابطه با کاهش تورم بعد از جراحی بینی صحبت می کنیم . بعد از جراحی بینی در ناحیه بینی و گونه ها مقداری کبودی و تورم دیده می شود ،اگر هم که جراحی بینی به منظور اصلاحات عملکردی بینی انجام شود ،این تورمات داخل بینی نیز مشاهده می شود . جراح بینی بعد از جراحی بینی به بیماران خود راهکار هایی را برای کاهش تورم بعد از جراحی بینی پیشنهاد می کند . با استفاده از  این راه کارها می توانید از میزان این تورمات به میزان قابل توجهی بکاهید .

کاهش-تورم-بعد-از-جراحی-بینی

راه کار های کاهش تورم بعد از جراحی بینی

  • استفاده از کمپرس یخ

استفاده از کمپرس یخ بعد  به مدت 3 روز بعد از جراحی بینی می تواند در کاهش میزان تورمات تاثیر گذار باشد . کمپرس یخ علاوه بر کاهش میزان تورمات بینی می تواند در کاهش درد بعد از جراحی بینی موثر باشد .

  • نگه داشت سر به سمت بالا

بیمار باید تا دو هفته بعد از جراحی بینی سر خود را بالا نگه دارند ،استفاده از 2 بالش در زمان استراحت بر زیر سر می تواند در این امر کمک کند .

  • از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید .

از بلند کردن اجسام سنگین و یا انجام ورزش های سنگین باید تا جای ممکن خودداری کنید ،زیرا می تواند عاملی در خون ریزی بینی در افراد باشد .

با استفاده از راه کاهر های ذکر شده و مصرف داروهای تجویز شده   ،شما می توانید به میزان قابل توجهی از تورمات بعداز جراحی بینی بکاهید . لازم به ذکر است که افرادی که بینی های گوشتی دارند و جراحی بینی گوشتی برای آن ها انجام شده است،تورم بعد از جراحی بینی در مدت زمانی طولانی تر از بین می رود .

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =

Call Now Button