کبودی بعد از جراحی بینی

کبودی بعد از جراحی بینی

یکی از مشکلاتی که به سراغ بسیاری از افرادی که جراحی بینی انجام داده اند می آید کبودی صورت و اطراف چشم می باشد .  اما این مشکل کاملا طبیعی می باشد و نباید نگران آن باشید جراح بینی شما نکاتی را برای کاهش کبودی های صورت به شما آموزش می دهد که بهتر است آنها را انجام دهید.پس اگر تصویر خود را بعد از عمل در آیینه تماشا کردید و  زردی و یا کبودی اطراف چشم را مشاهده کردید وحشت زده نشوید .

چرا بعد از جراحی بینی اطراف صورت کبود می شود ؟

کبودی صورت  در واقع به دلیل خارج شدن قطره‌های خون از عروق خونی آسیب دیده است که به تغییر رنگ لایه‌های زیرین پوست منجر می‌شود. شدت کبودی و تغییر رنگ به نوع عمل بینی و مهارت جراح بینی در انجام عمل بستگی دارد. اما همان طور که گفته شد  یک جراح  بینی  با تجربه همواره بیمارش را برای رویارویی با عوارض و خطرهای احتمالی دوران بهبود پس از عمل آماده می‌کند که با انجام آن دوره بهبودی زود تر سپری می شود . در عمل بینی  در ابتدا پوست بینی از اسکلت  بینی جدا می شود  و در این پروسه مویرگ‌ها پاره می‌شوند  و در واقع  هر قدر وسعت جراحی در بیمار بیشتر باشد یعنی نیاز به تغییرات بیشتر و وسیع‌تری برای عمل بینی وجود داشته‌باشد بیمار با کبودی بیشتری بعد از جراحی بینی مواجه می شود

photo_2017-02-20_14-57-26

اقداماتی برای برای کاهش کبودی

  • در روز های اول بعد از جراحی بینی کمپرس سرد یا یخ را هر ۳۰ دقیقه یک بار روی بینی بگذارید. استفاده از کمپرس سرد ورم و کبودی را به حداقل می‌رساند.
  • از مصرف  مشروبات الکلی  و داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید زیرا باعث و افزایش خطر خونریزی پس از جراحی بینی می شود
  • برخی از تبلیغات هستند که مردم به مصرف برخی از مواد و یا داروها تشویق می کنند که هنوز سودمندی آنها به اثبات نرسیده است پس برای انجام هر کاری در دوران بهبودی با جراح بینی خود مشروت کنید.

با تشکر مدیریت سایت دکتر محسن زارعی متخصص گوش و حلق و بینی و جراح بینی

درباره نویسنده

One thought on “کبودی بعد از جراحی بینی

  1. فاطمه - شهریور ۱۴, ۱۳۹۷ در ۱۰:۱۶ ق.ظ

    دکتر من ۶ ماه که از جراحیم میگذره . ولی بالای بینیم هنوز یه مقدار باد داره . چیکار کنم که زودتر این ورمش بخوابه . کرم یا دارویی نیست ؟؟

    پاسخ

پاسخ

سیزده + 10 =

Call Now Button